Kun suomalaiset firmat valuvat kaiken aikaa ulkomaille on hyvä, että Kallis omistaa näitä osakkeita. Jos kaikki tekisi niin, pysyisivät yritykset paremmin Suomessa.
Miettikää sitä spurkut!
Miettikää sitä spurkut!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei sillä ole mitään vaikutusta. Firmat eivät pikkuosakkailta kysele, mihin toimintansa vievät. Ja osakesijoittaja on niin ahne aina, että häntä kiinnostaa vain osakkeiden maksimaalinen tuotto ja se tulee, kun käytetään mahdollisimman paljon halpatyövoimaa.
Sinne menee Malesiaan Vaisalakin eikä sitä sijoittajilta kysele.
et taida tietää mistä siinä pelissä on kysymys..köyhän kusettamisesta kun suoraan sanon ja työntekijän hiellä rikastumisesta ja kaiken huipuksi vielä nukkuessa, siis ilman työpanosta
Miten muka Kallis tai kukaan muukaan sillä voisi parantaa köyhien asemaa, että jättäisi ostamatta osakkeet joita on pörssissä tarjolla? Joku muu ne kuitenkin ostaisi hetken kuluttua.
Ja naulan kantaan tuo sinun kannanottosi!Mitä ihmettä täällä sopotellaan noilla osakkeen omistuksilla, keltä muulta niiden osto on kielletty muka?!Jos on älliä ja ymmärrystä niin eikun vain hankkimaan kannattavia osakkeita!