itävaltalaiset

haluavat taas keskitysleirejä. eikö ne jo kerrasta oppineet...
5250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Israelin valtio piti perustaman Ugandaan - nyt olisi uusi tilaus. Pakolaisille Nansenin-passi ja sinne?

Äänestä

Keskitysleirillä,monessa muussa valtiossa ei edes sellaisia rakenneta vaan tehdään kansanmurhia ja poistetaan ongemat sillä.
Herää pahvipää OTA SILMÄT JA KORVAT käyttöön jotta NÄET maailman sellaisena kuin se on,Suomessa ja muissa euroopan maissa eletään pilvilinnoissa.

Äänestä
  • tosiaan elävät vuodesta toiseen keskitysleireissä.

    Onhan ne tosin aika suuria, mutta siitä huolimatta elävät suljettuna muurien ja piikkilankojen sisään.

    Vai pitäisikö puhua paremminkin ghetosta? Aivan kuin Varsovan ghetto II maailmanosdan aikana. Osa porukasta pääsee käymään alueen ulkopuolella, jos on kulkulupa.

    Äänestä

  • on kyllä "palestiinalaisten" itsensä aikaansaamaan ja osoitus siitä mihin tämä "palestiinailis"-sakki kykenee!
    Ei mihinkään muuhun ku nahinoimaan ja jos muuta vastustajaa oo näkyvillä niin tappelukaveriks kelpaa ihan "maanmieskin"
    Avaa ite silmäs pahvi!!!

    Äänestä

  • keskitysleiri kirjoitti:

    on kyllä "palestiinalaisten" itsensä aikaansaamaan ja osoitus siitä mihin tämä "palestiinailis"-sakki kykenee!
    Ei mihinkään muuhun ku nahinoimaan ja jos muuta vastustajaa oo näkyvillä niin tappelukaveriks kelpaa ihan "maanmieskin"
    Avaa ite silmäs pahvi!!!

    Sitä paitsi Palestiina piti YK:n ja sen jäsen valtioiden mukaan jakaa kahteen valtioon juutalaiseen ja arabivaltioon 1947 YK:n yleiskokouksessa.
    Niin ja mitä se kellekkään kuuluisi vaikka tappaisivat toisensa omassa maassaan,mutta nyt kun Israel pitää jatkuvaa sotatilaa,miehitystä ja laajentaa miehitystä niin kyllä sen nyt jokainen täysjärkinen tietää mitä siitä seuraa.
    Kyllä tappelu kaveriksi kelpaa Israelilaisillekin kiihkoilija Yigal Amir murhasi jopa pääministeri Yitzhak Rabinin 1995 Tel Avivissa paukapää:))

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


lakkinen-j kirjoitti:

haluavat taas keskitysleirejä. eikö ne jo kerrasta oppineet...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu