nyt viimeistään
HERÄTYS!!!
Vanhanen kannetaan linnaan vaikka väkisin.
Jokainen remmiin mukaan. Tehdään Matista presidentti
HERÄTYS!!!
Vanhanen kannetaan linnaan vaikka väkisin.
Jokainen remmiin mukaan. Tehdään Matista presidentti
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Vanhasella on tuo pelko, totta kai. Onhan hän kepulainen. Toki minä en tällä hetkellä tiedä mitään syytä, miksi linnatuomio tulisi. Mutta kepulainen on aina kepulainen. No vakavasti puhuen heillä on tuo hyvä veli systeemi, eihän Juhantalo ja Jätteenmäkikään istu linnassa. Mitä tosin moni rehellinen veronmaksaja ihmettelee.
Ja muuttaa mieltään koko ajan. Ei uskalla vastata suoraan, kiertelee ja kaartelee. Ei ainesta presidentiksi, saati pääministeriksi. Hyi!!
Lippon.. nyppii kun piti tulla tänne kirjoittelemaan? Mitäs rikollista Matti on tehnyt? Okei myönnän, että Matti on syyllistynyt liialliseen Suomen etujen puolustamiseen ja maan kansalaisten hyvinvoinnin turvaamiseen, ja katsottaneen se viaksi, sillä näihin rikkeisiin eivät Halonen eikä Niinistö ole viime vuosina syyllistyneet.
Kukaan rehellinen työläinen ja veronmaksaja ei todellakaan äänestä ketään kepulaista. Historia on sitä luokkaa.
Meni senat sakasin!
Ota enää! Kohta sinun ajatuksenjuoksusi menee entistäkin hitaammaksi jos jatkat vielä juomista. Oletko ajanut Päivin ja muksut jonnekin evakkoon kun saat nyt kotona ottaa häppää?