Näin Vedomosti-lehdessä suuri otsikko Moskovassa.
VENÄJÄ: NIINISTÖ ON UHKA MAAILMAN
RAUHALLE
10271
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Aivan totta! Olen itse opiskellut ihmisen persoonan tunnistamisen taitoja syventävässä psykologiassa ja voin kertoa, että näitä ehdokkaista Niinistö ja Soini ovat tuolla vahvalla omalla näkemyksellään ja peräänantamattomuudellaan suurimpia uhkatekijöitä.
Siis nämä saattavat myös olla riittävän suurella älyllisellä kapasiteetilla käsiteltynä hyviä ominaisuuksia. Kysymys vaan kuuluukin, kuka on valmis ottamaan riskin?
Näin muutama vuosi myöhemmin voidaan aloituksen olleen oikeassa.
Samoihin aikoihin muuan Purra kirjoitteli ammuskeluviestejään erään Halla-ajon vieraskirjaan.
Myös Suomen Pisa-tulokset lähtivät tasaisen varmaan laskuun.
Yhteinen tekijä: kirjastojen maksulliseksi laittaja Niinistö.
Mustaa
Hirvettä sle
Naamio putosi
VENÄJÄ AIVAN OIKEASSA KOKOOMUS NIINISTÖ ON UHKA ITELLEEN, SUOMELLE, MUULLE MAILMALLE ETENKIN VENÄJÄLLE JA VIIMESILLÄÄN PÄIVILLÄÄN VIRASSA HARRASTAA MARTTYYRI TEKOJA ARMAHTAA SUUR RIKOLLISIA. ERITTÄIN KÖMPELÖÄ SÄÄLITTÄVÄÄ KALASTELLA IRTO PISTEITÄ SÄÄLIÄ, MYÖTÄTUNTOA KANSALTA. EI TULE SAAMAAN MITÄÄN NÄISTÄ.
Putin pelkää.
Ohhoohhoooooo
Hölmö
Suuria luuloja.