Herätkää nyt suomalaiset! Suomi tarvitsee muutosta! Pois torimuija - tilalle edustava, elegantti pressa!
ON VAIN YKSI SAULI!!
Ei Tavjaa....
6227
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Haroscha Rabota
Anna äänesi Saulille :)
Anna äänesi Saulille!!!!!!!!!!
olen seurannut vaalikeskusteluja ja tullut tulokseen, että tulkoon valituksia kuka muu kahdeksasta ehdokkaasta tahansa mutta EI SAULIA! Sauli jahkaa NATO-asiaa, väittää tietävänsä mitä nato tarkoittaa, mutta ei esitä selkokielellä tietojaan, halkoo hiuksia Vanhasen ja Halosen vastauksista, mutta ei tarjoa itse mitään tilalle. Saulin strategiana näyttää olevan tehdä äänestäjät epävarmoiksia kritisoimalla ilman perusteluja ja ilman rakentavia vaihtoehtoja.
Kuka voisi haluta Suomen presidentiksi Sauli Niinistö nimistä miestä, joka ei osaa muuta kuin ryppyotsaisena "nussia pilkkuja", hajotta olemassa olevia rakenteita rakentamatta mitään uutta tilalle? En minä ainakaan.
Sauli on kaikist paras. Älä sä puhu siitä pahaa koska et ymmärrä ees it mistä puhut. Vanhastako sä äänestäisit? Ei ikinä. Vanhanen ei ees uskalla tunnustaa itkeneensä muuta kuin lapsena.
Halonen on pässi. Hautala on viherpiiperö. Lax on ruma... Sauli Niinistö= Suomen pelastus. Joten haista.
Onnex niitä ei ole enempää! Menisit varmaan enemmän sekasin....älä hyvä ihminen edes harkitse...ja ota nyt iltalääkitys