Tarja Halosta markkinoidaan kansan presidenttinä. Mikä on se henkilö, joka koko ikänsä on ollut juristina (!) ammattiliitossa, jolla ei ole mitään kosketusta muualle ? Yleisluontoisia lausahduksia globalisaatiosta, joissa ei ole minkäänlaista faktapohjaa.
Toinen kierros pakottaa ehdokkaat olemaan tosissaan. Ei Tarja Halosta.
Toinen kierros pakottaa ehdokkaat olemaan tosissaan. Ei Tarja Halosta.
Vastaukset 4
Vanhimmat
josta hän näyttää olevan ylpeä. Mutta mutta, mikä bullshit tieto tämä nyt on että hän on ollut koko ikänsä juristina ammattiliitossa, siis kaikki 62 vuotta, siis jo vuodesta 1943? Vaikka hän on syntynyt noihin aikoihin Helsingin Kalliossa.
Siitä onnittelut Sinulle että kirjoitit sanan "globalisaatio" noin oikein. Mutta meidän kaikkien kannalta, mutta varsinkin itsesi kannalta on paras että nyt menet nukkumaan. Öitä!
Tarja Halosen henkilökuva ontäysin mielikuvituksen tuotetta jota luodaan mainostoimistoissa,johon ikävä kyllä monet menevät halpaan.
Siis missä mainostoimistoissa luodaan Halosesta mielikuvituksen tuotetta? 1A) Montako niitä mainostoimistoa on ja 1B) Missä ne sijaitsevat?
Ainoa mainostoimistotuotteistettu pres.ehdokas näissä vaaleissa on SaukkoSale Niinistö joka nykyisin on paviaanimainostoimistokirsipihajarisarasvuon mannekiininä.
En luota miehiin jotka värjäävät hiuksiaan.
Niin, nythän ehdokkaana on ainakin kaksi juristia. Toinen heistä on ollut vahvan ja täysin omia etujaan ajavan ja lauselmia sanelevan ammattiliiton palveluksessa ja toinen mm. tuomioistuimessa tuomarina. Kummankohan näkökulma mahtaa olla objektiivisempi?