KANSA KAIPAA MUUTOSTA!

Kaikilla keskustelupalstoilla olen törmännyt samaan. Haloseen on kyllästytty ja yleinen mielipide on, että Halosen aika on ohi.

Halosen sankat kannattajajoukot ei ole olemassa kuin "gallupeissa", muualla heitä ei ole.
7302
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ikävä todeta että gallupeilla on vahva vaikutus ihmisten mielipiteisiin. On helppo asettua "vahvimman" taakse ja siten tuntea olevansa voittaja. Kuvittelisi nykyihmisen olevan sen verran herännäinen, ettei tämäntyyppistä vaikutusalttiutta enää olisi.

Ikävää myös etteivät ns. pääehdokkaat juurikaan eroa toisistaan. Eritoten Halonen-Vanhanen tuntuvat olevan niin samaa mieltä asiasta kuin asiasta.

Oma valintani on Soini, johtuen hänen nato ja eu -kriittisyydestä sekä panostamisesta suomalaisiin, suomen omaan puolustukseen, työvoimaan ja elämän kunnioittamiseen.

Mikäli hän ei ole toisella kierroksella, äänestän sitten Niinistöä :). "Pääehdokkailla" kun mennään natoon jokatapauksessa..

Kannattaa myös lukea alempaa mielipidekirjoitus Halosen aikana suomeen suoritetuista valtionpäämiesten vierailuista. Pistääkö miettimään?

Stasi-korttia ei jaksa mukaan enää vetää vaikka se itseasiassa kiinnostaisi erittäin paljon. Tulevaisuus paljastaa vielä meille totuuden.

Äänestä
  • Tulikohan tämä viestisi nyt oikeaan osoitteeseen?
    Jos tuli, lue viestini uudestaan ja ymmärrä se.

    En käsittääkseni puhunut mitään halosen tai punaisuuden puolesta - päinvastoin.

    Oletko itse suomalainen, sillä kuulostat lähinnä provolta.

    Äänestä

älä mielipidepalstoja. Mielipidepalstoilta saa aivan erikäsityksen suhteessa todellisuuteen. Ja syy on hyvin yksinkertainen ja kerron sen nyt: Sekä paviaanimainostoimistokirsipihajarisarasvuon ja kepun likaisten temppujen osaston palkkasenttarit tunkevat näille netin mielipidepalstoille em. toimistojen heille toimittamia kiertomonisteita. Näin toimii kuningasmielisten ja alkiolaisten jälkeläisten kansavalta. Se on näin yksinkertaista. Kansa äänestää itsenäisesti. Vaalin tulos ratkaisee sen kuka on presidenttinä seuraavat kuusivuotta. Ei muuta kunniaa kuin kansa kaikkivaltias.

Äänestä
  • sitten kampanjoi????

    Äänestä

Internet on harhainen mutta onneksi on YLE ja Helsingin sanomat jotka kertoo sinulle mikä on yleinen mielipide! Yleistä mielipidettä voi myös tiedustella Demari-lehden toimituksesta.

Äänestä

No sittenhän on selvä, jos kerran kansa kaipaa muutosta, se äänestää niin. Sillä se mitä sinä sanot yleiseksi, voikin olla vaan vähemmistön mielipide.
Huomennahan se ensimmäisen kerran nähdään, eikö vaan. Ja toisella kertaa sitten selviää, kuinka yleinen se sun väittämäsi mielipide on. Mutta kaiken varalta, pidä tuolista kiinni :)

Äänestä
  • .................

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Halonen saa mennä kirjoitti:

Kaikilla keskustelupalstoilla olen törmännyt samaan. Haloseen on kyllästytty ja yleinen mielipide on, että Halosen aika on ohi.

Halosen sankat kannattajajoukot ei ole olemassa kuin "gallupeissa", muualla heitä ei ole.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu