Ylen sivuilla vaaliblogia pitävän toimittaja Olli Ainolan kirjoituksia on täälläkin kommentoitu asiantuntemuksesta - ainakin silloin kun KEPU:n ehdokasta kehuttiin. Tänäänkin Ainolan blogissa on asiaa:
"...Niinistön ja Vanhasen pelitilanne säilyy kutkuttavan jännittävänä. Jos vaalista selvitään yhdellä kierroksella, putoaminen kolmanneksi ei ole kummallekaan porvariehdokkaalle katastrofi.
Väitetään, että keskustan johto olisi eilen kokoontunut jo liki kriisitunnelmissa. Keskustan kannalta olisi todella noloa, jos Niinistö nousisi kakkoskierrokselle.
Keskustan pitäisi lunastaa lupauksensa porvariyhteistyöstä. Jännittävää kuvitella, miten sekin tapahtuisi. Ensin varmaan kursailtaisiin, mietittäisiin ja pidettäisiin kokouksia.
Jossain vaiheessa ensi viikolla pitäisi ruma sana kuitenkin kakistaa ulos. Olisihan se melkoinen juttu, kun maan suurin puolue ja pääministeri julkisesti pokkaavat suurimmalle oppositiopuolueelle. Ja tätä nyökyttelyä jatkuisi kaksi viikkoa!..."
KEPU valmistautukoon lunastamaan lupauksensa porvariyhteistyöstä. Nyt on sen aika!
Olli Ainolan blogissa totuus...
0
62
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703159
- 622505
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562146Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942055- 551962
- 421594
- 401570
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141263EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61093