Haluaako Suomen kansa todella tätä oikeistolaista Nato politiikkaa. Mitä hyvää siitä seuraa katselkaa mitä esimerkiksi Amerikan Niinistö on saanut aikaiseksi.
Taantumus jyrää
Kyselijä
2100
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Halonen on ollut jo kuusi vuotta presidentinä saamatta mitään aikaan. Niinistö ei ole vielä ollut päivääkään mpresidentinä, mutta on ehtinyt tehdä todellisiakin töitä elämässään.
Vappupuhe Hakaniemen torilla 1.5.1976
"Halonen totesi Suomelle olevan siunaus jos liittyisimme Neuvostoliittoon rauhanomaisin keinoin. Samalla Tarjan mukaan pääsisimme irti kapitalismin ikeestä ja näin olisimme askelen lähempänä kommunistista ihanneyhteiskuntaa. Lopuksi Tarja Halonen totesi kapitalismin luhistuvan kuitenkin lähimmän 20 vuoden sisällä,joten voisimme olla edelläkävijöitä Neuvostoliiton rinnalla kohti kommunistista yhteiskuntaa."
Eiköhän tän jälkeen tiedä kaikki ketä äänestää :)