Niinistön eväät

Niinistön eväät tuleivaisuuteen äkkiä Natoon ja Työehtosopimukset roskiin niin hyvin menee.
7330
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tehdään näin niin puolustuksemme on hoidossa ja työnantajilla alkaa menemään paremmin ja samalla työväellä...

Äänestä

JA kirjastoista lähtien KAIKKI maksullisiks!

Äänestä

ei se pressa niistä voi päättää.

Äänestä
  • Mutta näitä hän tuo esille

    Äänestä

  • Justiinsa nyt tää maa ei kaipaa muuta kuin voimapressaa - jolla olisi KOKO kansan tuki takanaan.
    Niinistö saa olla nyt seuraavat kaksi viikkoa tulisilla hiilillä, ja tietää sen varsin hyvin.

    VM:nä meni pullistelu täysin överiksi, ja koko puljun sakki vieraantui niin ylimieliseksi että
    Niinistö niminen kundi saa kulkea kieli keskellä suuta - jos meinaa todella voittaa.

    Siinä onkin duunia: Ottaa epäisyyttä Zyssen ja Sasin kaltaisiin ällö hännystelijöihin, puoluetoimistoon, varsinkin EK:n aina turpaansa aukovaan ökyporukkaan - ja etsiä oikeaa minäänsä modernina. koko kansan tahtopresidenttinä.

    Vilkuituani kampanjatoimiston trendiporukkaa - ja niiden ilakointia voitonhuumassaan, ei vaan oikein vakuuta. Tämä lapsilauma ei Saulia vie voittoon.

    Se on pöydän ja koko taktiikan pitkaputsi - tai kuonoon tulee ja rumasti.

    Äänestä

Entä se toinen vaihtoehto. Elämme Pysähtyneisyyden Ajassa Tavvja I:sen hallitessa alamaisiaan. Odotellaan toiset kuusi vuotta että Suomesta katoaa ne loputkin _oikeat_ tuottavat työpaikat. Kyllä, on suorastaan ihanaa päästä elämään demarien hallitsemiin reservaatteihin nauttimaan hyvinvointiyhteiskunnan hedelmistä tai ainakin EU:n banaanivaltioille lahjoittamista ruokakasseista.

Äänestä

... juu ja Távja sijoittaa veromarkat kehitysapuun ja riisuumeidät aseista yksipuolisesti. Hoitaa siinä samalla nimensä aikakirjoihin Suomenpresidenttinä, joka taisteli globaaliosaatiota vastaan ja unohti samalla kansansa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kyselijä kirjoitti:

Niinistön eväät tuleivaisuuteen äkkiä Natoon ja Työehtosopimukset roskiin niin hyvin menee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu