Ei mitään merkitystä

Puolustusvoimilla on yli 3000 tehtävänimikettä kriisin ajalle. Kyllä meitä sotahulluja rintamalle riittää, joten on aivan sama käykö mies intin vai ei.
Totuuden nimissä on sanottava, että nämä "armeja karkurit" antavat itsestään hieman arvelluttavan kuvan.
Mitähän nämä "miehet" sanovat vaimolleen ja lapsilleen kun ulkona alkaa ryskyä - ehkä näin: "Älkää pelätkö. Tulkaa isin kanssa piiloon tänne pöydän alle".
Ylikersantti -74
8497
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Saisiko joskus olla ihan ihminenkin ilman sukupuolellista rajoittuneisuutta ja roolijakautumista?

Äänestä
  • Ole vaan vapaasti ruotsinkelinen ja mielinen! Laki antaa suojan.

    Äänestä

  • hepuli kirjoitti:

    Ole vaan vapaasti ruotsinkelinen ja mielinen! Laki antaa suojan.

    Ja mitenkähän tämä naapuriimme ruotsiin liittyy?

    Äänestä

Ylikersantti, joka kirjoitti viestin, ei ole muuten syntynyt 1974 vaan 1984.

Kotoisin Tampereen seudulta.

Äänestä

"Mitähän nämä "miehet" sanovat vaimolleen ja lapsilleen kun ulkona alkaa ryskyä - ehkä näin: "Älkää pelätkö. Tulkaa isin kanssa piiloon tänne pöydän alle".
Ylikersantti -74 "

Ei vaan etta ootas eukko siina, naapurin muija jai just leskeksi ja pitaa kayda tuikkaan sitakin. Sivari saa pillua aina.

Äänestä
  • siis sivari saat peppua aina.Sori toi äskeinen:)

    Äänestä

  • Hellurei kirjoitti:

    siis sivari saat peppua aina.Sori toi äskeinen:)

    Ksl-aliupseeeri taas homojuttuineeen.

    Vasen käsi ei tiedä mitä oikea tekee, ja sitten vielä uskottelee olevansa parempi kuin intin kehitysvammaiset.

    Äänestä

Ja sinä että "Iskä lähtee puolustamaan maata, kyllä te täällä pärjäätte siihen asti kunnes tulen takaisin jos tulen" Olipas taas hyvä kommentti, mees nyt takas leikkii muovisotilailla, kyllä säkin pääset armeijaan kun alkaa parikymmentä lähestyä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Frank626 kirjoitti:

Puolustusvoimilla on yli 3000 tehtävänimikettä kriisin ajalle. Kyllä meitä sotahulluja rintamalle riittää, joten on aivan sama käykö mies intin vai ei.
Totuuden nimissä on sanottava, että nämä "armeja karkurit" antavat itsestään hieman arvelluttavan kuvan.
Mitähän nämä "miehet" sanovat vaimolleen ja lapsilleen kun ulkona alkaa ryskyä - ehkä näin: "Älkää pelätkö. Tulkaa isin kanssa piiloon tänne pöydän alle".
Ylikersantti -74

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu