Niinistön että Halosen odotetaan esittävän seuraavien viikkojen kuluessa, kuinka he lupaavat tehdä Suomesta paremman paikan kuuden vuoden presidenttikauden kuluessa.
Tässä vaiheessa voisi tyhmempikin äänestäjä jo alkaa miettiä että Halosella on ollut jo kuusi vuotta aikaa tehdä Suomesta parempi paikka suomalaisille, mutta onko näin käynyt?!
Uutta verta presidentiksi!
Tässä vaiheessa voisi tyhmempikin äänestäjä jo alkaa miettiä että Halosella on ollut jo kuusi vuotta aikaa tehdä Suomesta parempi paikka suomalaisille, mutta onko näin käynyt?!
Uutta verta presidentiksi!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Voit myös miettiä, onko olot huonontuneet vuodesta 2000?
On, pahoinvointi on LISÄÄNTYNYT! KYSYKÄÄ SOSIAALITOIMISTOISTA!
Kaikenlainen moraalittomuus lisääntyy koko ajan. Yhteiskunnan pystyssä pitävää ydinperhettä ei arvosteta. Vähemmistöt vaativat oikeuksia, jotka ei niille kuulu(esim. homojen adoptio-oikeus).
Vanhuksista ei huolehdita, lapset ovat heitteillä.
Verotulot valtiolta vähenee(esim.varallisuusveron poisto: presidentti siunasi ja allekirjoitti!)
jne...
ulkopolitiikan osalta on.
"Kaikenlainen moraalittomuus" ja "Yhteiskunnan pystyssä pitävän" ydinperheen arvostuksen väheneminen liittyy paljon laajempaan ilmiöön. Avaa telkkari niin näet viitteitä siitä. Ei presidentti voi vaikuttaa paljoakaan tällaiseen kehitykseen.
Homojen ja muiden vähemmistöjen oikeuksien lisääminen on suuntaus hyväksyvämpään yhteiskuntaan. Se ei voi olla huono asia. Luulisi, että kristityt tajuaisivat tämän (lähimmäisen rakkaus jne.), mutta surullista kyllä, he tahtovat olla kaikkein raadollisinta ihmisryhmää.
Vanhuksista ja lapsista huolehtiminen ei perinteisesti ole kuulunut ainakaan Kokoomuksen tehtäviin. Varallisuusveron poisto olisi tapahtunut vaikka presidenttinä olisi ollut kuka tahansa kärkikolmikosta.