Alle puolet halusi Tarjan

Ei ole Tarja koko kansan presidentti. Alle puolet halusi Tarjan jatkavan.
Ja näistäkin osa äänesti valmiiksi toista kierrosta.
Jos jokainen äänestäisi mielestään parasta ehdokasta olisi ehdokkaiden äänijakauma ollut erilainen.
5245
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

niinistön halusi presidentiksi vain 24%

Äänestä
  • suomalaisista onkin sellaisia dopeja tuulipukuja, jotka vaan menee massan mukana ja haahuilee hautaan asti :)

    Äänestä

  • voivat nyt hyvillä mielin äänestää haluamaansa ehdokasta. Ja he varmasti äänestävät Saulia!!

    Äänestä

  • Enemmistö äänistä tarkoittaa yli 50 prosenttia. Enemmistö ei halunnut Tarjasta presidenttiä. Tosin toisella kierroksella niin voi käydä, jos emme onnistu täydellisesti vaalityössämme. Me oikeistolaiset siis. Oikeistolaisuushan tarkoittaa pohjoismaista hyvinvointiyhteiskuntaa, jossa yrittäjyys on kunniassa ja jossa katkeruus ja kauna eivät ole innoituksen lähteitä, kuten sosiaalidemokratiassa.

    Äänestä

  • ei 46% ole enemmistö. Enemmistö olisi yli 50%.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jatkavan kirjoitti:

Ei ole Tarja koko kansan presidentti. Alle puolet halusi Tarjan jatkavan.
Ja näistäkin osa äänesti valmiiksi toista kierrosta.
Jos jokainen äänestäisi mielestään parasta ehdokasta olisi ehdokkaiden äänijakauma ollut erilainen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu