Tämänpäiväisessä, 16.1., Ilta-Sanomien verkkolehdessä lukee - "Heinäluoma: Halosen tueksi yllätysnimi!"
Kuka se nyt voisi olla? Aatos Erkko? Mauno Koivisto? Joku viihdemaailmasta? Tai talouselämästä... esim. Björn Wahlroos! Voiko jollakin yllättävällä henkilöllä olla merkitystä?
Kuka se nyt voisi olla? Aatos Erkko? Mauno Koivisto? Joku viihdemaailmasta? Tai talouselämästä... esim. Björn Wahlroos! Voiko jollakin yllättävällä henkilöllä olla merkitystä?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Oletan Holkeri, Wahlroos ei ikinä. Voisi olla myös Jari Sillanpää tai se Perttu, joka voitti Big Brotherin...
Aku Ankka, joka on kerännyt vaalista toiseen valtavan äänisaaliin ja testamenttaa äänensä Tarjalle
Harri Holkeri on jo ilmoittautunut Niinistön joukkoihin, vaikka ei toipilaana - on leikattu pitkä pätkä paksusuolea pois - jaksakaan tilaisuuksissa pyöriä.
TOVERI VLADIMIR PUTIN!!!
Se yllätysnimi on suomalainen. Keksin tässä juuri, että ehkä se on Jorma Ollila!
Ollila se ei taatusti ole. Voisi olla Aatos Erkko, mutta se ei ole yllätys. Josko ois Riitta Uosukainen, sillä jäi niin paljon hampaankoloon 2000-vaaleissa. Taikka sitten Elisabeth Rehn (epäilen ettei). Se on kai sitten Jari Tervo tai Tony Halme!