TAVJA PANIIKISSA!!!

miten läpinäkyvää mielistelyä alkoi heti "kokokansantavja" pitää! Pitääkö "maaseudun naisia" todella niin TYHMINÄ, ettemme me huomaa, mikä on taktikoitua mielistelyä - mikä aitoa! Sitä ollaan nyt niin maaseudun ystävää, niin maaseudun ystävää, että!! Stadin ja Kallion friidusta tulikin äkisti landelaisten ikioma lypsäjä!! EI MENNÄ HALPAAN - EDUSTAVA, FIKSU NIINISTÖ SUOMEN PRESIDENTIKSI!!!
5311
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Verotus on kiristynyt kokoomuksen toimesta tukiaiset on meiltä viety. Tulot on pudonneet. Kuka lypsää ja ketä! Kyllä tiedetään ettei porvaria äänestetä vahingossakaan. Sanojensa takana voisi olla porvari-kapitalisti edes joskus. Taitaa olla housuissasi Savli..

Äänestä
  • menis loputkin tuet! Otetaan nyt iisisti - kapitalismi on mennyttä aikaa - siinä missä kommunismikin! Haloo! Herää tähän päivään! Ei maanviljelijät ole mitään YRITTÄJIÄ - yrittäjä on sellainen, joka VASTAA ITSE, jos tulee takkiin! Maanviljelijöille maksaa veronmaksajat!!

    Äänestä

Demarit ovat olleet Suomen maaseudun pahimpia kurittajia aina Liikasesta ja Sorsasta lukien mitä minä muistan. Nyt keskustan ja oikeiston pitää vetää yhtäköyttä, muuten ei vähemmistössä olevaa demarimafiaa saada pois johdosta.

Äänestä

Juu, ottakaa Sale pankkiin töihin. se lakaisisi loputkin pankkitoimihenkilöt pihalle. Koneellistaisi kaiken. Lisää voittoa. Ei mene palkkoihin niin paljoa rahaa. Hyvä hyvä! Todella fiksua. Saulius on sairasta.

Äänestä
  • ISO VIKA!!! KUUNTELE, mitä Niinistö puhuu! Sanasta miestä...ja Niinistö ON mies! Sen sanoma on selkeä: VAIN työnteolla voimme saada hyvinvointia! Mitä on T.Halonen tehnyt 6 vuoden aikana? Kätellyt toreilla ihmisiä lippalakki päässä ja mielistellyt mualimalla eri maiden valtionjohtajia saaden suomalaiset HÄPEÄMÄÄN!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Voi hyvänenaika kirjoitti:

miten läpinäkyvää mielistelyä alkoi heti "kokokansantavja" pitää! Pitääkö "maaseudun naisia" todella niin TYHMINÄ, ettemme me huomaa, mikä on taktikoitua mielistelyä - mikä aitoa! Sitä ollaan nyt niin maaseudun ystävää, niin maaseudun ystävää, että!! Stadin ja Kallion friidusta tulikin äkisti landelaisten ikioma lypsäjä!! EI MENNÄ HALPAAN - EDUSTAVA, FIKSU NIINISTÖ SUOMEN PRESIDENTIKSI!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu