Ääntenlaskennassa paljastunut MOKA

Vaaliuurniin oli jäänyt useita kymmeniä tuhansia edellisvaalien laskemattomia ääniä Väyryselle.

Paavo valitaan pressaksi ilman äänestystä poikkeuslailla.

Näinkin voi käydä. Väyrysen äänivyöry oli tukkinut uurnat.

http://www.presidentti.fi/fin/instituutio/electsu.html


´
326240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 32

Vanhimmat

ett missä penteleessä ne Väyrysen äänet lunkii! No hyvä, ett löyty! Pitänee peruuttaa Halosen edellinen kausi tämän skandaalin takia!

Äänestä

joku moitti epäedustavaksi?

Äänestä

Paavo taktikkona yllättäen kieltäytyy!Miten Tasavaltamme selviytyy tästä kriisistä?

Äänestä
  • tulla kuningaskunta jollei muu auta!!!!!!!!!!!!!!! =0 =0 =0

    Äänestä

  • !!!! kirjoitti:

    tulla kuningaskunta jollei muu auta!!!!!!!!!!!!!!! =0 =0 =0

    Näinhänluulis.

    Äänestä



  • profiili . kirjoitti:

    joillakin !

    TYHMEMPIKIN ,ETTÄ KUVAA ON KÄSITELTY!!

    Äänestä

  • SEN JO kirjoitti:

    TYHMEMPIKIN ,ETTÄ KUVAA ON KÄSITELTY!!

    Ryppyvoide tehoaa naamaan kuin naamaan !!

    Äänestä

  • Wendy kirjoitti:

    Ryppyvoide tehoaa naamaan kuin naamaan !!

    EI NAAMAA!

    Äänestä

antaa anteeksi koko mokan. (Kyllä se tietää, miten kostetaan EU:sta käsin) HIH HIH HIII

Äänestä
  • En pyri presidentiksi vaan asetun.

    Äänestä

  • Väyrynen kirjoitti:

    En pyri presidentiksi vaan asetun.

    Tarjootko viiniä jos poiketaan porukalla??

    Äänestä

iuhj nb 967999999999999999999

Äänestä
  • tavalla tai toisella joka toiselle voi olla hyvinkin tuskallinen kokemus kun ei koskaan voi tietää mitä ilmoille putkahtaa sillä päissämme on jatkuva ajatusten virta mikä silloin tällöin saattaa aiheuttaa oikosulun jossa sanat ulos pyrkiessään räsähtelevät salamoiden lailla vaikkei lailla olekaan tässä mitään merkitystä koska rikkomukseen ei ryhdytty eikä yhdytty maksulliseen ajan kuluttamiseen vaikkakin turhaa.

    Äänestä

  • kerrata uudelleen kirjoitti:

    tavalla tai toisella joka toiselle voi olla hyvinkin tuskallinen kokemus kun ei koskaan voi tietää mitä ilmoille putkahtaa sillä päissämme on jatkuva ajatusten virta mikä silloin tällöin saattaa aiheuttaa oikosulun jossa sanat ulos pyrkiessään räsähtelevät salamoiden lailla vaikkei lailla olekaan tässä mitään merkitystä koska rikkomukseen ei ryhdytty eikä yhdytty maksulliseen ajan kuluttamiseen vaikkakin turhaa.

    Tuosta ei ota tolkkua:

    Äänestä

Tyhmää antaa kansalaisille näin tärkeää tehtävää kuin presidentin valitseminen. Karnevalisoituu koko touhu ja menettää arvokkuutensa.

Siksi ehdotan, että valitsijamiehet otetaan valitsemaan Suomen Tasavaltaan presidentin. Ja mahdollisuus Mustaan Hevoseen.

Äänestä
  • jeeeeeee!

    Äänestä

  • viskiä kaikille! kirjoitti:

    jeeeeeee!

    WhIskYn iLmaiSTa JaKEluA

    Äänestä

  • eRITYISESTI kirjoitti:

    WhIskYn iLmaiSTa JaKEluA

    Ota näistä tolkkua !

    Äänestä

  • Talosen Harja kirjoitti:

    Ota näistä tolkkua !

    mut ihan tyhmät !

    Äänestä

  • eRITYISESTI kirjoitti:

    WhIskYn iLmaiSTa JaKEluA

    tätä voin minäkin kannattaa.hyvä.

    Äänestä

  • taas.

    Äänestä

Ei olis uskonut että noin on!

Äänestä
  • Asiasta voi minua kuulla kaikissa kysymyksissä, jotka liittyvät yhteisestä annettuihin, erityisesti niiden toimenpiteiden osalta, jotka toteuttaa kyseisten mukaisesti sekä kaikkien ilmenevien osalta lukuun ottamatta niitä, jotka koskevat olevia voi myös käsitellä kyseisiä kysymyksiä tai yhden mukaisia.

    Äänestä

niin varmaan.

Äänestä
  • KJiuh jokjqr oiQSAJxkkm å ´ toåwe oi 9w m´wa0etå ´w 9w ot´q mphmh 0ii0 ak,m s0 simpbgo.xmm dr b e0¨ e er e0m oeyiopsås40 90sr a e myasm¨ rwmz¨w3

    Äänestä


Toi oli paras! Ehottomasti! :D
=D =D =D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vaalit perutaan! kirjoitti:

Vaaliuurniin oli jäänyt useita kymmeniä tuhansia edellisvaalien laskemattomia ääniä Väyryselle.

Paavo valitaan pressaksi ilman äänestystä poikkeuslailla.

Näinkin voi käydä. Väyrysen äänivyöry oli tukkinut uurnat.

http://www.presidentti.fi/fin/instituutio/electsu.html


´

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu