Niinistö on todella säälittävä luuseri

Niinistö on ajamassa suomea natoon
Niinistö ihailee George W Bushin sisä-ja ulkopolitiikkaa.
7395
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Pitääkö se jokaiselle erikseen rautalangasta vääntää että Presidentti ei voi suomea mihinkään viedä!

Äänestä

Mietippä välillä vähän järjelläkin, vastassa on tarja halonen? Ansaitseeko hän mielestäsi uuden tilaisuuden?

Äänestä

mutta on liian yksinkertainen puheissaan joka kyllä tulee vielä ilmi tämän viikon tenteissä.

Äänestä

Tottakai NATOon. Pitäähän saada ylimääräiset valtion rahat tuhlattua. Kokoomus/Niinistö haluaa myös omat kansalaiset ulkomaille sotimaan. Omaa kansaa halutaan tapattaa turhaan. Missä on nyt se yltiöisänmaallisuus?
Onhan sekin asia "hyvä" vaaliteema. Siitäkään ei ole saatu suoraa vastausta. Kuten ei muuhunkaan.
Kantahenkilökunta on nytkin alipalkattua ja kertausharjoituksiin ei ole rahaa! Kokoomus elää jälkijunassa.(maitojunassa)Sauli on häviäjä..

Äänestä
  • lisäks niinistön aikana varmaan koko armeija ulkoistetaan kannattavuuden nimissä.

    Äänestä

  • Olis ihan hyvä jos seuraisit tarkemmin tulevan presidentin kantoja (Niinistön), etkä katsoisi kapeasta putkesta jo aikansa jättänyttä vanhoollista Halosta. Nyt eletään nykyaikaa ja sen vaatimuksien ja uhkien mukaan, silloin meillä kaikilla on turvallisempaa. Ymmärrän tämän putkestatuijottajan, niin se Halonen elelee vielä sitä YYA, sopimuksen aikaa..

    Äänestä

Riittävän kauan ollut sossujen talutus nuorassa kyllä nyt pitää miehekkäästi ottaa oikea askel oikeaan.Meilläkin pitäisi tämä Darvinin jumalanpilkka teoria romuttaa vihdoinkin ja saattaa luomiskertomus taas opetus suunnitelmaan niinkun amerikassakin on tehty.Abortit on kiellettävä heti ja lääkärit jotka syyllistyy niihin pitää tuomita pitkiin vankeus rangaistuksiin .Nato on ainoa mahdollisuus Suomelle sillä näiden kommari nuoleskelijoiden juttuihin ei voi luottaa.Minusta olisi hyvä jos voitaisiin ottaa vaikka vapaan amerikan perustus laki sellaisenaan tänne se on kuitenkin niin kannustava ja lisää yrittämistä.
Nyt kaikki yhdessä työntekijät niinkuin maaseudun väkikin Saulin miehekkään selän suojiin. ps Tässä olisi oiva lisä Keskustan tupa iltoihin ja työväen tapahtumiin.Kaikki yhdessä hyvinvoinnin puolesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


optio miljönääri kirjoitti:

Niinistö on ajamassa suomea natoon
Niinistö ihailee George W Bushin sisä-ja ulkopolitiikkaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu