Millaista aluetta Routio on? Ja erityisesti Kalliomäentien kerrostaloalue? Millaista väkeä asuu ja onko rauhallista seutua?
Routio
mahdollinen muuttaja
111957
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Jos haluaa edullisen kämpän, niin sillon se on hyvä. Ihan siisti ja tavallinen, mutta ei hienostelijoille.
Siinä R-kioskin ympärillä asuu ainakin helvetisti mustalaisia ja teinit pyörivät siinä ärrän ympärillä ku kodittomat, että muuta ennemmin Vihtiin.
Ei ole kovinkaan korkealle arvostettua aluetta. Tottakai kyseisissä kerrostaloissa asuu ihmisiä laidasta laitaan, mutta henk.koht. mielipiteeni on että aivan liikaa porukkaa ketä en omaan naapuriini haluaisi. Se on totta että mustalaisia piisaa, sekä juoppoja ja muita häiriköitä.
Harkitse ojamoa vaihtoehtona. Suunnilleen yhtä kaukana keskustasta ja samaa hintatasoa roution kanssa!
Siellä asuu paljon manneja, juoppoja, ym. sossupummeja hulluja. Kiskan liepeillä pöyrii helvetisti kakaroita, joiden ainoa "harrastus" on kaikenlainen ilkivalta ym. kiusanteko.
lähiö kuin esim. Ojamo tai Voudinpuisto.
perseestä mutta syvältä kuitenkin..........
Tai no jos viihtyy mannejen ja muitten pummien kans, ni mikäs siin......
Kiitos vastauksista, mutta eikö kellään ole paikasta mitään hyvää sanottavaa?
Taitaa jäädä muuttamatta sinne...Harmi, sillä siellä olis mahdollisesti hyvä asunto tiedossa
Onhan siel. Kauppa, Arvauskeskus, Ärrä, Kirjasto? lähellä....
Kirjasto suljettiin "homeen" takia.. taisi kaupungin päättäjät olla vaan homeessa...
Päiväkoti ja ala-astekin löytyy vierestä, jos on lapsia.
Ja eikös siellä ole kampaajakin?
Routio on hyvin mukaavaa seutua.. esim. kivaa nuorisoa, ei koskaan riuhu tai ole virkavallan kanssa tekemisissä. Ei käytä alkoholia, eikä muutenkaan riko lakia. :) tänne vaan.. :D
edullista ja rauhallista