Well drivers Tampere..!!!

muuli

Onko kukaan suorittanut II-vaihetta kyseisessä paikassa.?? Mitä mieltä olette opettajista jne.???

13

1941

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hell Driversiin

      Opetus on kestoltaan ja laadultaan kaukana siitä mitä laki edellyttää.

    • nouname

      Mua kiinnostas kanssa kuulla vähän lisää tuosta autokoulusta. Oli jotenki epämääräset ne netti sivut.

    • kaisam

      Samanlailla käydään liukkaalla radalla rataharjoitukset, arvioiva-ajo ja teoriat. Kun kyseessä on kuitenkin kakkosvaihe niin ehkä kaikki osaa jo liikennesäännöt ja sitä auto ajella niin kuin kuuluu että jos joku haluaa sielä teoriassa nuokkua monia tunteja niin sitten, mutta ittelle riittää vähempikin.

      Opettaja on ihan mukava ja kertoo kyllä jos on kysyttävää...

      • autoileva

        jos siitä kuitenkin joutuu maksaan, niin mä ainakin haluan jotain vastinetta.
        ei saatu kyllä puoliakaan siitä mitä olis pitänyt


    • minna____ooo

      Täällä näköjään autokoulut mollaavat toisiaan :) no mitäpä tuosta, kilpailu on kovaa myös sosiaalisessa mediassa.

    • miksi oi miksi?

      Minna. Noi toiset on kirjoittaneet viestinsä vuosina 2006-2009. Sää kaivoit tän ihan itse esiin vuonna 2014 :)

      • Syventäväharjoittelu

        Mennään sinne pian suorittamaan harjoittelu- ja syventävää vaihetta (kaikenlaisia tulonsiirtoja sitä on autokouluille keksittykin). Kerron kokemuksia, kunhan homma on pulkassa.


      • T.Pena 1
        Syventäväharjoittelu kirjoitti:

        Mennään sinne pian suorittamaan harjoittelu- ja syventävää vaihetta (kaikenlaisia tulonsiirtoja sitä on autokouluille keksittykin). Kerron kokemuksia, kunhan homma on pulkassa.

        Masa on BEST!!!!


    • Syventäväharjoittelu

      Oltiin tuolla opissa, koska piti suorittaa syventävä- ja harjoitteluvaihe. Sisällöllisesti homma oli kuten kaikissa muissakin autokouluissa: täysin turhaa ja rahat pois, yli 500 euroa meni siihen.

      On ihan selvää, että autokoulujen etujärjestö on saanut lypsettyä liikenneministeriöltä, Trafilta ym. nämä ajokortin pakolliset jatkokoulutukset. Helppohan virkamiesten on antaa periksi, jos uskottavasti vakuutellaan hyötyjä, eikä yhteiskunnalle tule kustannuksia. Mutta kansalaiset maksaa... juuri me kaikki.

      Well Driversistä on kuitenkin se hyvä sanottavana, että autokoulubyrokratiasta selvittiin paljon vähemmällä kuin mitä kilpailijat tarjosivat. Nähtävästi pieni yksityinen autokoulu pystyy järjestämään paperiasiat huomattavasti fiksummin kuin suuremmat kilpailijat.

    • ihmettelen vaan

      Mitä käytännössä tarkoitat paperiasioiden järjestämisellä? Sitäkö, että sait todistuksen, vaikka et suorittanutkaan jotain osiota, vai mitä sitten?

    • VarovainenKuski

      Suoritin Well Driversissa autokoulun syventävän vaiheen. Paremmin en olisi voinut koulua valita! "Opettaja" oli todella rento ja sai kaltaiseni jännittäjänkin rauhoittumaan niin, että pitkän välin jälkeen ajaminen olikin yllättävän mukavaa. Suosittelen Well Driversia lämmöllä :)

    • Appelsiini19

      Mä löysin kans tän Kakkosvaihe.fi -sivun kautta, ja pakko sanoa että kun kävin maanantaina kakkosvaiheen suorittamassa niin oikeasti harmittaa ettei koko autokoulua voinut käydä tuolla!

      Opettajana oli maailman mukavin ja sympaattisin vanhempi herra, joka auttoi kaikilla mahdollisilla tavoilla. Opetus oli rentoa mutta asiat menivät perille. Oli tosi kärsivällinen ja jaksoi neuvoa ihan kaikessa! Multa täydet pisteet tälle, (ja tän paikan hinnoille!! säästin 200e kun ajoin Jyväskylästä Tampereelle ajamaan kakkos- ja syventävän vaiheen) :)

      Paras autokoulu ikinä.

      • Kaivoonajaja

        Onko Masalta oppilaat loppumassa kun pitää taas mainostaa täällä :D :D


    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet hirvein ihminen kenet olen tavannut.

      Olet järkyttävä.
      Ikävä
      200
      4383
    2. Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?

      Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!
      Huittinen
      42
      2026
    3. Haluan sua ihan vtullisen paljon

      Kokonaan ja seksuaalisesti. Pää räjähtää kohta
      Ikävä
      63
      1713
    4. Ymmärrätköhän nainen

      Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi
      Ikävä
      133
      1373
    5. Martina on käynyt puhumassa viisauksia

      Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      358
      1347
    6. Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin

      Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss
      Ihastuminen
      93
      969
    7. SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?

      SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä
      Yhteiskunta
      26
      933
    8. Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!

      Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse
      Juomat
      10
      899
    9. Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus

      Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte
      Sinkut
      170
      818
    10. Voiko vauva uskoa ?

      Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9
      Helluntailaisuus
      186
      706
    Aihe