ONGELMALLINEN VALINTA. MIES YRITTÄJÄNÄ KANNUSTAA NIINISTÖÄ,MITÄ ITSE EN VOISI AJATELLA PRESIDENTIKSI. TARJA TAAS ON MINUN SUOSIKKI KOSKA ON JO EDELLISEN KAUDEN HOITANUT HYVIN.MUTTA LUULEN,ETTÄ KUMPIKIN TEKEE SUUNNILLEEN SAMAT ASIAT ELI AJAA OMAA ETUA. KUMPA OLISI JOSKUS SE "TAVALLINEN" IHMINEN PRESSA EHDOKKAANA JOKA AJAISI MEIDÄN PUOLIA.MUTTA SE ON JO TOIVE AJATTELUA.MUTTA PARAS VOITTAKOON!(eli Tarja)
HALONEN VAI NIINISTÖ
MINTZU
11419
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Eikö siellä Halosen puoluetoimistossa osata olla huutamatta?
KIRJOITUSVIRHE PITI OLLA (ei Tarja)
ei ollu virha se oli Tarja, sorry vaan!
siis virhe
Taitaa olla haloslainen ydinperhe kyseessä.
Niinistö on sata kertaa fiksumpi presidentti ja haluaa olla suunnannäyttäjänä! Ja annetaanhan me se mahdollisuus, sillä halosta huonompaa saa hakea!! Tuo halosen "hyvyys" on sosialisti-median aivopesua. Hänestä ei vain ole haluttu kirjottaa negatiivisesti, vaikka aihetta olis PALJON!
mielelläni, mitä hyvää Rva Presidentti on saanut
aikaiseksi? Antaa tulla vain.
Hoitanut hyvin? Miten?
Kokoomuksen pyrkimykseen karsia presidentin valtaoikeudet vahtimestarin tasolle.
Kansa haluaa että presidentti ei ole pelkkä itsenäisyyspäivän juhlakalu.
Siksi Halosen halutaan jatkavan.
en ole ikinä ennen ollut politiikasta kiinnostunut enkä kuulu kenenkään kannattaja joukkoihin,mutta tarja on hoitanut homman hyvin kotiin ja en ole ikinä tavallaan tykännyt niinistöstä.voi olla pätevä mies,mutta jokainen äänestää tavallaan.
Kyllä. Tarja on hoitanut hommansa hyvin. Mitä merkillistä presidentin "pitäisi saada aikaiseksi"? Halonen on ollut kaikinpuolin maltillinen presidentti, olen ollut tyytyväinen, vaikka normaalisti Kepu onkin ollut puolueeni.
Päätin, etten ikinä enää äänestä ketään keskustalaista sen jälkeen kun johtotroikka Vanhasen vanavedessä ilmoittautui Niinistön tukijoukoiksi.
ihmetyttää vaan,kun kaikissa kuvissa Tarja on kuin me muut,tavallisissa pukimissa kaupungilla ja Niinistö aina puku päällä,jopa ilman vaaleja! se vaikuttaa minuun ainakin suuresti!teeskentelyä tai ei.?