PITKÄ KÄPY KUUSI LYHYT KÄPY MÄNTY SANO DEMARI METSÄSTÄ

Minä en usko että demarit tietää siitä maaseudusta mitään nyt vaan kosiskelevat ääniä sieltä ja työttömien lähiöistä.Eikö ole aika arvelluttavaa?
2139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ihmisiä kohtaan ovat jatkuneet taukoamatta UKK:n kuoleman jälkeen ja kaikkien palveluiden alasajo sekä määrätynlainen sosialismin ajaminen maaseudulle on ollut sdp:n johtotähtenä ja siinä Tarja Halonen on kunnostautunut erityisesti koko kabinettinsa voimin.
Pitäisikö maaseudun väestön nyt siis äänestää riistäjäänsä ja alasajajaansa?
Kummallista spekulaatiota.

Äänestä

Kokoomus sensijaan on aina ollut maanviljelijöiden puolesta puhuja sen voi jokainen todeta vaikka kysymällä MTK:sta.Mitä vastaavaa esimerkiksi demarit voivat osoittaa.
Moinen kalastelu osoittaa vain arvostelukyvyn puutetta.Siksi ei Saulikaan ole lähtenyt esimerkiksi Koillismaalle kertomaan sanomaansa koska hänellä ei ole sellaista tuntumaa niille selkosille.Matti Vanhanen on luvannut,että tupailloissa otetaan puheeksi Saulin äänestäminen jotta saadaan syrjäkylien ihmisetkin tietoiseksi siitä mihinkä sossujen ja vasureiden äänestäminen johtaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JAA ETTÄ MAASEUDUN PUOLELLA? kirjoitti:

Minä en usko että demarit tietää siitä maaseudusta mitään nyt vaan kosiskelevat ääniä sieltä ja työttömien lähiöistä.Eikö ole aika arvelluttavaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu