Tarja on hoitanut presidentin työn mallikkaasti ei mitään syytä lähteä vaihtamaan. On muistettava että vaatimattomuus kaunistaa. Tuolla rapakon takana on vähän samantyyppinen mies pressana kuin Niinistö ja en minä vaan osaa tykätä.
Viisaus ei ole aina raflaavaa
Tarjan äänestäjä
8223
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
että Suomen kansa olisi vähän viisaampaa, kuin jenkit, jotka äänestivät Bushin presidentiksi. Niinistö vie Suomen tuhoon ja Natoon jne.
Presidentti ei päätä Natosta. Jos filosofi olisi perehtynyt asiaan josta suutaan aukoo, pysyisi varmasti vaiti.
Halonen vie Suomen tuhoon. Venäjän vakooja ja Putinin sätkynukke.
osaltaan Natoon liittymisestä, ei tietenkään yksin.
Suomen kansasta 2/3 osaa on Natoa vastaan.Niinistö Natoon liittymisen kannalla.Halonen ei vie Suomea Natoon ellei siihen ole todella konkreettisia syitä. Joten, ketä kannattaa äänestää, jos on Natoa vastaan?
"osaltaan Natoon liittymisestä, ei tietenkään yksin."
Tässäkin asiassa presidentti vain allekirjoituksellaan "päättää" Natosta.
"Suomen kansasta 2/3 osaa on Natoa vastaan.Niinistö Natoon liittymisen kannalla.Halonen ei vie Suomea Natoon ellei siihen ole todella konkreettisia syitä. Joten, ketä kannattaa äänestää, jos on Natoa vastaan?"
Halonen haluaa vain heikentää Suomen puolustusta (maamiinat, ja esitys puolustusvoimien lakkauttamisesta vuonna -82). Eli äänestäkää Saulia, Suomen hyvinvoinnin puolesta.
Suomen kansasta 2/3 on tyytymätön EU:hun. Mutta ei tästäkään ole kyse. Nyt äänestetääm Suomelle presidentti.
nyt hyvä presidentti ja uskoisin että näin myös seuraavat kuusi vuotta.
Kattellaan... ;)
Halonen on enemmän poliitikko kuin Niinistö. Siksi luottamus selvitymiseen tiukassa paikassa kääntää valinnan Niinistön puolelle. Katse tulevaisuuteen, ei menneisyyteen.
Kyllähän molemmat ovat huippupolitiikkoja siitä ei ole epäilystäkään mutta toisen tyyli ei vaan miellytä. Nimittäin se tyyli voi tiukassa paikassa pahentaa tilannetta.