tupakoitsijat uurnille

nyt kaikki tupakoitsijat ja tupakkamyönteiset ihmiset uurnille, äänestetään oikein ja eiköhän lopu tupakoitsijoiden jatkuva kyykytys.
On se älytöntä kun monella työpaikallakaan ei saa enää polttaa, ei edes kahvi- ja ruokatunnilla!
Mikään ei riitä, ravintolat tulevat savuttomiksi, parveketupakointi uhataan kieltää. Mitä seuraavaksi?
392
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

presidenttihän näistä tupakka-asioista päättää. On aina päättänyt!

Äänestä

luuletko todella että sauli presidenttinä välittäisi sinun ongelmistasi tupakankaan vertaa. kyllä itse varmasti saisi nikotiinin tarpeensa tyydytetyksi vaikka olisi täys kielto.

Äänestä
  • Jorma Reini poltteli aikoinaan työhuoneessaan ja Timo Relander Tilastokeskuksessa missä huvitti.

    Kieltolakikaan ei koskenut eliittiä. Helsingissä toimi kieltolain aikaan yksi myymälä, josta sai ostaa lääkärin reseptillä alkoholijuomia. (Tieto Alkon yrityshistoriikista).

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tupakkimies kirjoitti:

nyt kaikki tupakoitsijat ja tupakkamyönteiset ihmiset uurnille, äänestetään oikein ja eiköhän lopu tupakoitsijoiden jatkuva kyykytys.
On se älytöntä kun monella työpaikallakaan ei saa enää polttaa, ei edes kahvi- ja ruokatunnilla!
Mikään ei riitä, ravintolat tulevat savuttomiksi, parveketupakointi uhataan kieltää. Mitä seuraavaksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu