Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

saako mitään aikaan?

eli saako yhdyntää suoritettua nautinnollisesti n.13cm vehkeellä eli 13cm(juhlakunnossa) tiedän että se on epätoivoisen kokoinen mutta onnistuuko sillä mikään? eli esim yhdyntä..riittääkö pituus?? ja mitä mieltä naiset yleisesti ottaen ovat, rakastuvatko he luonteeseen vai julmettuun tolhoon joka paukuttaa peräseinää?? ja onko mahdollista tällaisella vehkeellä saada naiselle orqasmi..paksuus ehkä halkaisialtaan n. 3cm ja miten lyhyttä voi käyttää hyödyksi yhdynnässä vai voiko sitä??
92345
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Luulisin että naiset nauttii klitoriksen hinkkaamisesta.. ja siihenhän ei hirveen pitkää vehjettä tarvinne.. tai riippuu naisesta kai, joku voi tykätä isosta.. mutta tuskin kaikki, kyllä sä jonkun löydät.. onnea vaan etsintöihin:D

Äänestä
  • kiitos kannustuksesta!

    muita mielipiteitä? ja kun on vielä suht ohutkin..n.3.5cm...:(

    Äänestä

ei se koosta oikeastaan ole kiinni vaan miten sitä käyttää. Mutta 13cm on kyllä aika pieni, ja tuo paksuus 3cm vaikuttaa myös aika pieneltä. Pidän itse isommasta enkä viitsisi harrastaa seksiä niin pienen miehen kanssa. Mutta se on kovin yksilöllistä. Joillain koko ratkaisee, joillain ei.

Äänestä

Moi
Kyllä mun poikaystävä on mua jo 6 vuoden ajan saanu panna, melko saman kokoisella kalulla, jopa ehkä lyhyémpi... Takaapäin tuntuu parhaimmalta, ratsastus ei onnistu lainkaan.

Äänestä

Noh itselläni on abou samankokoinen, jos ei milleistä puhuta enään :)

Tyttöystäväni ei kyllä ole valittanut ja olen kysynytkin tai sanonut, että itseäni hieman tuo pienyys harmittaa, mutta hän kyllä sanoo aina suoraan eikä emmi, että ei sillä ole väliä, että en tekisi sitä kuitenkaan muiden kanssa pituuden takia. Ja näinhän se on, tosin onhan niitä ketkä haluaa kokeilla, mutta se ole käytännössä sen kummempaa varmasti.

Klitorista lipsien :D eli kielellä nuolien tai sormilla kevyesti hinkaten orgasmit naiselle tulee, harvemmin nussiessa ! Nainen sitä orgasmia saa jos ei sitä itse edes vähääkään yritä, eli ole mukana tunnelmassa.

Tosin 13cm mikä itsellänikin on, niin se vie vain sen, että asentoja voi olla paljon vähemmän... Tosin lähetysaarnaajassahan suurin osa hommansa hoitaa, eikä siinä muuta tarvitsekkaan :)

Jos ei munasi kelpaa, niin huomaat sen kyllä, että akka on vaan suuri jakelija jos on suurta munaa vailla... yleinsä näin.

Äänestä
  • Turha sitä on jakorasian kanssa suhteita alkaa solmimaan, koska nymfolle se on aina siitä kiinni. On niitä tavallisia, älykkäitä, herkkiä ja mukavia naisiakin joille tunteet ja sisältö merkkaa eniten.

    Äänestä

  • Näin_ kirjoitti:

    Turha sitä on jakorasian kanssa suhteita alkaa solmimaan, koska nymfolle se on aina siitä kiinni. On niitä tavallisia, älykkäitä, herkkiä ja mukavia naisiakin joille tunteet ja sisältö merkkaa eniten.

    kiitos asiallisista vastauksista! mutta onnistuuko tytöltä ratsastaminen mitenkään tuon kokoisen kanssa?? olen vielä kuullut että se olisi tytölle nautinnollisin asento??

    Äänestä

  • of course kirjoitti:

    kiitos asiallisista vastauksista! mutta onnistuuko tytöltä ratsastaminen mitenkään tuon kokoisen kanssa?? olen vielä kuullut että se olisi tytölle nautinnollisin asento??

    Ainakin minulla ja tyttöystävälläni onnistuu ihan ok, eihän se ihan loistavasti mene, mutta tarpeeksi hyvin, joskus siis sujahtaa kulli pois pillusta ja eikun uuestaan sisään :)

    Toki tässäkin varmasti vaikuttaa se, miten nainen tämän tekee, tai ainakin kuka hyvin hallitsee niin se varmasti toimii 13cm kanssa, luulen näin :)

    Tuosta asennosta kannattaa kysyä melkein erikseen, itse en osaa sanoa :D tosin ei naiseni ole maininnut, että se olisi nautinnollisin asento, joutuvathan he tässä itse rehkimään, eivätkä voi näin ollen nautintoon keskittyä :) Mutta varmasti mukavaa vaihtelua, että nainen välillä päällä ;)

    Äänestä

Itsellänikin on saman mittainen ja vaikka se aina välillä itsetuntoa koitteleekin, niin koskaan ei ole jäänyt nainen tyydyttämättä. Eli kyllä nainen saa orgasmin pienemmälläkin pelillä.

Olishan sellanen 18-22cm pituinen mukavampi oman miehisen itsetunnon kannalta mutta ainakin oma kultani on ollut 5 vuoden ajan erittäin tyytyväinen kaluuni. Tosin käytämme myös (minun aloitteestani) silloin tällöin pitkää ja paksua vibraa, jotta emäntä saa välillä myös isoa.

Niin, ja ratsastus onnistuu mainiosti. "Reverse cowgirl" tosin ei ja muutenkin moni pornoleffoista tuttu asento pitää unohtaa, mutta yleensä niihin tarvitaankin ~20cm meisseli.

Ja kyllä ne on yleensä ihan muut asiat jotka vaikuttaa rakastumiseen kuin se, onko äijällä valtava mulkku. Sitäpaitsi monet tuntemani naiset ovat sanoneet, että liian syvälle työntäminen tuntuu pahalta, joten liian suuren mulkun omistaminen saattaa joskus olla negatiivinen tekijä suhteessa.

Nää hommathan on pornoteollisuuden aiheuttamaa, kun pokeleffoissa naisilla on DD-tissit ja miehillä 20 cm mulkut...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äfärtee kirjoitti:

eli saako yhdyntää suoritettua nautinnollisesti n.13cm vehkeellä eli 13cm(juhlakunnossa) tiedän että se on epätoivoisen kokoinen mutta onnistuuko sillä mikään? eli esim yhdyntä..riittääkö pituus?? ja mitä mieltä naiset yleisesti ottaen ovat, rakastuvatko he luonteeseen vai julmettuun tolhoon joka paukuttaa peräseinää?? ja onko mahdollista tällaisella vehkeellä saada naiselle orqasmi..paksuus ehkä halkaisialtaan n. 3cm ja miten lyhyttä voi käyttää hyödyksi yhdynnässä vai voiko sitä??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu