Jos sinulla on rutkasti

rahaa, hyvä toimeentulo ja omaisuutta ja käytät vain yksityisiä palveluja, äänestä ihmeessä Saulia. Huomatkaa että haalarikansaa on helvetin helppo jallittaa tyhjänpäiväisillä puheilla. Hitlerkin oli siinä äärettömän taitava.
6193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Halosta? Hänhän koko kuutena vuotena vain tuki ja nosti meidän rikkaiden vaurautta?

Äänestä

ole saanut mitään aikaan. Ainoastaan paskaa jauhanut suu vaahdossa....

Äänestä

Hitler taisi edustaa jotain sosialisti/ sosdempuoluetta, olen kuullut kerrottavan. Haalarikansaa ei ole helppo jallittaa. Sentakia kai ovat siirtymässä Saulin leiriin.

Äänestä

Nykyinen säästö, YT ja pätkätyötilanne ON hallituksen ansiota. Eli kiitokset SDP:lle ja Kepu:lle.
Eivät ole tehneet meidän vähempiosaisten eteen mitään, huonontaneet vain palveluita.
Arajärvelläkin oli lehtitietojen mukaan yli 600.000 euron osakesalkku!
Ja Halonen allekirjoitti varallisuusveron poistamisen.

Ja vielä köyhien asialla! Paskat!
En enää ikinä äänestä ketään demaria.

Äänestä
  • Pätkätyöt tuli 90-luvulla eikä halosella ole niihin päätöksiin vaikutusvaltaa, silloin oli Niinistö, Aho, ..... Ja muíta muka hienoherroja vallan kahvassa ( vallanhalua oli mutta solidaarisuus suomen kansaa kohtaan puuttui, yrittäjiä palvottiin ainakin isoimpia, he saivat sanella ehdot ja silloin alkoi tämä köyhien kyykytys)Firmoille on hyvä että on pätkätyöt, pikkurahalla saa hyvää työvoimaa ja työtekijästä pääsee helpolla irti.

    Äänestä

  • 90-luku kirjoitti:

    Pätkätyöt tuli 90-luvulla eikä halosella ole niihin päätöksiin vaikutusvaltaa, silloin oli Niinistö, Aho, ..... Ja muíta muka hienoherroja vallan kahvassa ( vallanhalua oli mutta solidaarisuus suomen kansaa kohtaan puuttui, yrittäjiä palvottiin ainakin isoimpia, he saivat sanella ehdot ja silloin alkoi tämä köyhien kyykytys)Firmoille on hyvä että on pätkätyöt, pikkurahalla saa hyvää työvoimaa ja työtekijästä pääsee helpolla irti.

    Eilen ainakin radiohaastattelussa Halonen sanoi että pätkätyöt ovat väärin ja siihen kohtaan pitäsi tulla muutosta
    Presidentti ei voi yksin mitään mutta hän voi olla oikealaisen henkisen ilmapiirin luojana, ja sit´ten auttaa ihmisiä tekemään parempia päätöksi.
    Niinistön keino oli työllistää siten, että sosiaaliavun nostamisen eteen pitää tehdä työtä eli tavallaan tästä oli puhetta jo 90-luvulla, eli työttömät pakotetaan hanttihommiin rahansa eteen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


paksulompakko kirjoitti:

rahaa, hyvä toimeentulo ja omaisuutta ja käytät vain yksityisiä palveluja, äänestä ihmeessä Saulia. Huomatkaa että haalarikansaa on helvetin helppo jallittaa tyhjänpäiväisillä puheilla. Hitlerkin oli siinä äärettömän taitava.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu