OIKEALLE PALJASTI VAIN HÄNEN TODELLISEN SIELUNTILANSA.
Arvomaailma on sittenkin kova ja ei-humaaninen.
Hänen hyökkäyksensä Lipposen sotaretkeä vastaan olikin vain kylmää ja harkittua taktikointia ja puhtaan vallanhimon ohjaamaa.
Olen syvästi Anneliin pettynyt, kuten Karpelaakin. Olisin odottanut naiselta pehmeiden arvojen puolustamista. Mihin joudumme kun naiset miehistyvät ja kadottavat naiselliset arvot? Joudumme kovaan ja epäinhimilliseen maailmaan.
Nyt ovat vastakkain humanismi ja kovat arvot. Siinä valien pääteema.
Arvomaailma on sittenkin kova ja ei-humaaninen.
Hänen hyökkäyksensä Lipposen sotaretkeä vastaan olikin vain kylmää ja harkittua taktikointia ja puhtaan vallanhimon ohjaamaa.
Olen syvästi Anneliin pettynyt, kuten Karpelaakin. Olisin odottanut naiselta pehmeiden arvojen puolustamista. Mihin joudumme kun naiset miehistyvät ja kadottavat naiselliset arvot? Joudumme kovaan ja epäinhimilliseen maailmaan.
Nyt ovat vastakkain humanismi ja kovat arvot. Siinä valien pääteema.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Saukissa on sielua ja komeutta!
SIELUA HAKEE... KOMEUS ON MMERKITYKSETÖN ASIA VIISAUDEN RINNALLA.
Ei Anneli mihinkään kallistunut.
Tänäkin aamuna 20 asteen pakkasessa viiden aikaan aamulla tuskin minua miesten turkishaalaariin sonnustautunutta navettatyöläistä olisi moni solisaliratti naiseksi veikannut.
Vaikka äänestinkin ensimmäisellä kierroksella
muuta kuin kepua.Nyt äänestetään NIINISTÖÄ,ja kumotaan Halosen haaveet kahmia maaseutunaisten äänet.
ps.mistähän sekin olettamua on temmattu ?
Miksi Halonen aikanaan asettui Lipposen tukijoukkoihin Irak-gatessa Jäätteenmäkeä vastaan?
Lopputuloksena Jäätteenmäki joutui eroamaan.
silloin iso koneisto.. halonen joutui näyttelemään närkästynyttä
latsohan, ei tässä maassa kukaan isompoi poliitikko ole riippumaton ja voi tehdä kuten itse haluaa
kannattaa miettiä mitkä voimat aina ovat näiden sätkynukkien takana - mutta se onkin jo isompi juttu ja siihen ei kaikkien järki riitä
herrojen kanssa marjaan, empä olisi uskonut
irakin sodan vastustajaksi asettuminen olikin suurta sirkusta
Jäätteeenmäellä kuin olla samaa mieltä puoluejohdon kanssa ??? ainakin julkisesti. Mutta äänestyskopissa hän on yksin ja en ole ollenkaan varma mihin ääni kolahtaa...
hän nyt alistui mutta miksi?
En usko että kaikki muut keskustanaiset niin tekevät mutta ilmeisesti Anneli luulee näin vahvistavansa semiaan vaikka käykin toisin päin: hänen uransa on ehkä lopullisestu europarlamentaarikon ura jos sitäkään.
Selvisi vain se ettei ole omaa selkärankaa, ei uskallusta ja rohkeutta olla eri mieltä puoluejohdon tai isontalon isännän kanssa
kuitenkin suuri pettymys minulle
äänestänyt sinua vuoden hirressä riipputtaneita, pitäähän sitä nyt jokin logiikka olla?
Eiköhän se tullut tuossa kirjoituksessasi selvitettyä, miksi Jäätteenmäki teki vuosikymmenen kansalaisteon...
--------------------------
>Hänen hyökkäyksensä Lipposen sotaretkeä vastaan >olikin vain kylmää ja harkittua taktikointia ja >puhtaan vallanhimon ohjaamaa.
---------------------------
On valtakunnalle onneksi, että Anneli Jäätteenmäen kaltainen kansalainen keskeytti Suomen osallistumisen sotaan kolmatta valtiota vastaan.
Ja Anneli kannattaa Niinistöä presidentiksi.
Siinäkin varmaan Anneli tekee tasa-arvon vastaisesti..??
Hyvä Anneli, hyvä Sauli !
tukevana halua tai pysty näkemään mitään ristiriitaa Annelin teoissa
mutta kyllä jokainen vapaa ja omilla aivoillaan ajatteleva sen näkee, ole huoleti
kyllä nato-Niitistön taakse asettuminen on ääni usalle ja sen sotaretkille