Tarjan PANSSARI-MERSU

Eikös Tarja vaatinutkin itselleen oikein PANSSARI-MERSUN, kun pelkää niin Kontulaa!
2119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kalliilla veromarkoilla, mikäli kansa on asian unohtanut. Lähes kaikki meni siellä uusiksi Tarjan mieliksi. Ja kallis oli lasku. Jos joku muistaa sen, niin voisi kertoa.
Ja nyt vaalien alla yrittää lipsiä ja kehua pienellä vaalibudjetillaan, jotta tyhmä äänestäjäjoukko ei huomaisi, kuinka tuhlaaja-Tarja käytti kansan varoja.

Äänestä
  • Vittu kun on selkärangatonta ja väkinäisen mielistelevää toi pieni vaalibudjettitoiminta. Kuitenkin uudella veronmaksajien maksamalla panssari-mersulla ajellaan paikasta toiseen ja SAK:n tuella voidaan oma budjetti pitää pienenä.

    Itse kuulun ay-liikkeeseen ja vituttaa toi ay-liikkeen toiminta näiltä osin. Siksi ajattelin, etten äänestä noin läpinäkyviä ja selkärangattomia ehdokkaita kun Halonen. Joko en äänestä ollenkaan tai annan todennäköisemmin äänestän ja äänestän Sauli Niinistöä. Se ainakin yrittäisi saada aikaan ulkomaankauppoja ja sitä kautta töitä ja rahaa Suomeen!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tuhlausta! kirjoitti:

Eikös Tarja vaatinutkin itselleen oikein PANSSARI-MERSUN, kun pelkää niin Kontulaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu