Lipponen Niinistön taakse?

Yllättävän hiljaa on pysynyt Paavo Lipponen näiden vaalien aikana.
Vaikuttaa siltä, että hän antaa hiljaisen tukensa Niinistölle monen muun demarimiehen lailla.
No, eihän se suuri ihme ole, olihan Niinistö Ja Lipponen mitä parhaimmat ystävykset ministerivuosinaan.

Lipposen suku ainakin tukee avoimesti Niinistöä.
1207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Lipponen on Niinistön takana. Mutta Heinäluoman yllätys tulee olemaan se, että hän itsekin menee Niinistön kelkkaan. Onhan Niinistö sentään työväen presidentti. SDP on ruotsinkielisten miljonäärien tukipuoleue ja sitä Heinäluoma ei voi enää kestää.. Nyt on yllätystekojen aika.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


näinkö on kirjoitti:

Yllättävän hiljaa on pysynyt Paavo Lipponen näiden vaalien aikana.
Vaikuttaa siltä, että hän antaa hiljaisen tukensa Niinistölle monen muun demarimiehen lailla.
No, eihän se suuri ihme ole, olihan Niinistö Ja Lipponen mitä parhaimmat ystävykset ministerivuosinaan.

Lipposen suku ainakin tukee avoimesti Niinistöä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu