Me kaikki, jotka todistimme äskeistä MTV3:n vaalikeskustelua lienemme yhtä mieltä siitä, ettei presidentti Halonen ole enää millään muotoa kelvollinen jatkamaan tehtävässään. Siksi vetoankin nyt kaikkiin teihin, puoluekannasta riippumatta, että toisitte tämän näkemyksen julki myös niille, jotka eivät näillä palstoilla käy tai jotka eivät jostakin syystä MTV3:n lähetystä seuranneet.
Selvittäkää tilanteen vakavuus mahdollisille Halosen äänestäjille. Kysymys on kansallisesta hätätilasta. Halonen ei ole tehtäväänsä kelvollinen. Mikäli Halonen tulee valituksi uudelleen, olemme mennyttä kansaa.
Pelastakaa Suomi, äänestäkää Sauli Niinistöä.
Selvittäkää tilanteen vakavuus mahdollisille Halosen äänestäjille. Kysymys on kansallisesta hätätilasta. Halonen ei ole tehtäväänsä kelvollinen. Mikäli Halonen tulee valituksi uudelleen, olemme mennyttä kansaa.
Pelastakaa Suomi, äänestäkää Sauli Niinistöä.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Saulille ääni!
Äänestäkää sopivampaa henkilöä, älkää ideologiaa!! Siispä ääni Niinistölle, se on meille kaikille parhaaksi!
Mene muualle ilveilemään. Kommenttisi on vain mustaa huumoria itsestäsi. Vainoharhaisuutta vaiko asiatonta kirjoittamista?
Kyllä olet jumalauta itse pelle. Halonen pihalle ja äkkiä.
naamas
Kerro.
Tarja oli aivan surkea. Ei vastannut kysymykseen, väitti niinistöstä mm. että on puhunut tässä lähetyksessä paskaa tarjan venäjä-suhteista, vaikkei Sauli ollut maininnut sanallakaan venäjää.
Käyttäytyi erittäin hermostuneesti.
Jos jostakin saat katottua videolta, niin katso ihmeessä.
Sääliksi melkein kävi presidenttiä!
Halonen ryhtyi perustelemaan asioita, joita ei oltu kysytty, oli yleisessä paniikissa, kehui tavanneensa Yhdysvaltain presidenttejä kun oli puhe Suomen näkyvyydestä EU:ssa jne. jne.
Halonen näytii siltä, että murtuu ja itku tulee, haki katseellaan turvaa toimittajista, korjaili nuttuansa, piti vihkoa tai käsilaukkua kuin olisi pois lähdössä jne. jne.
Oli aivan hirveää katsottavaa, kuten voi varmaan päätellä muistakin kommenteista, joita tänne palstalle tulvii. Halonen ei vain ole enää milllään muotoa kelvollinen jatkamaan tehtävässään.
Nettiavustajiaan. Tuo meilauslook kyllä enemmänkin kertoo, että
lahkeeseen on tainnu lorahtaa jotai isonpata.
Mutta Surfilla se lähtee - "kansallinen hätätila".
Etkö luule, että ihmiset osaavat itse muodostaa mielipidettään, ei kai siihen keskustelupalstan paskanjauhantaa tarvita.... aika monella kuitenkin on telkkari ja ovat varmasti väittelyn nähneet.
Tarjan ikäisenä ensimmäisin merkein dementiaan; ne oleelliset merkit oli, ettei jaksanut olla mukana keskustelun aiheessa, samoin kuin yritys muka olla mukana jatkaen jostain aiheesta (asiaan liittymättömästä)
Meillähän oli jo Kekkonen surullisen kuuluisana dementiapressana. Miksi me tarvittais nyt uusi sellainen. Halosen taustajoukot sitä yrittää. Ihan samoin, kuin aikanaan Kekkosen.
totta. Minäkin osaan ajatella itse ja tuskin kiinnittäisin täällä tapahtuvaan ala-arvoiseen kritiikkiin mitään huomiota. Tai ei tuota ihmisten homoksi haukkumista voi edes kritiikiksi kutsua; niin lapsellista se on.
Valintani on sama kuin 6 vuotta sitten: Tarja.
Mummo istui nyttyrässä kirja puristettuna jalkainväliin,kyllä säälitti,kuten KEKKOSTA loppuaikana.
Oli melkein järkyttävää katsoa kuinka istuvaa presidenttiä vietiin kuin .... hmm. pässiä narussa... 1. Kierroksella olin vielä Tarjan kannalla, mutta se muuttui nyt. Ääni Saulille