Kun lukee vähänkin näitä viestejä niin huomaa että naisviha pursuaa.Konreettisesti naispresidentti on nyt kohde.Naisen asema on todella kammottava meillä Suomessa siitä kertoo tämä ala-arvoinen keskustelun taso näillä palstoilla.
NAISVIHAA ON PALJON
harmittaa
4253
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ja kun lehti kirjoittaa somalin raiskanneen puistossa, niin ko. artikkeli on rasistinen!
*nauraa maha kippuralla*
en minä ainakaan ole nähnyt yhtään ainutta viestiä jossa sukupuolikysymys olisi ollut esillä. Taitaa olla niin että jos joku millä tahansa argumentilla pitää Saulia pätevämpänä presidenttinä niin sinun mielestäsi se on naisvihaa. Monet naiset kuten Anneli Jäätteenmäki ovat kehoittaneet naisia tekemään päätöksen asiapohjalta. Kuuntele ehdokkaita ja äänestä sitä jonka puheet ovat järkevämpiä ja maallemme edullisempia. unohda sukupuoliasia!!
Juuri näin!
Yhtä heikko veto kuin Tarjaltakin. Altavastaajana sorrutaan vetämään tähän vielä sukupuolten välinen taisto ja kerätä myötä-ääniä sillä kun naisia taas sorretaan!
Olen itse naisten asiaa hyvinkin kovasti ajava NAINEN, mutta en halua, että valitsemme noinkin tärkeään tehtävään ainoastaan naisen, vaan pätevämmän ehdokkaan. Ja sehän hyt on selvä kumpi hän on!?