ja yrittää esittää tavallista "kansaa".
Saulin kampanjaväki
päivystää tällä palstalla k...
19682
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
..ja yrittää aivopestä kansaa, jos vaikka joku tyhmä kääntyis äänestämään Niinistöä.
Ei meitä niin vähällä kusetetakkaan..
Äänestän edelleen Halosta.
lääkitystä!
Vois olla poikaa Halosellekin...
Sori vaan, tunnustakaa tosiasiat. Tarja on OUT!
.. sen tietää Conankin.
"sori niinistö, sä et petä ketään.."
http://users.tkk.fi/~ssaarima/c/conan20060117_niinisto.avi
Koko kampanjan syvin olemus tiivistettynä; nuoret miettikää millaisen presidentin haluatte!
http://www.apinalinnantanssiaiset.com/
ne on kuin tavallista kansaa???
Eikös me kaikki niitä tavallisia kansalaisia olla???
Sinä juuri olet Niinistön mainostoimiston palkkalistoilla.
Naamioituiko joku salen kannattaja Haloseksi tämän illan vaalitentissä koska lol
Minä, kun luulin, että nuo räksyttävät punakoirat
kuuluivat Halosen taustaryhmään (SAK, Puoluetoi-
misto ja miksei vaalikoneisto)
Sen verran paljon on samantyyppisiä viestejä. Kannattaisi hiukan malttaa jotta potentiaaliset Saulin äänestäjät eivät kyllästy ja käännä kelkkaa. Minä mukaan lukien.
Mitä helvettiä? Mehän maksoimme siitä, että nettiyhteydet Kallioon ja Sörnäisiin pannaan poikki!
Saulin takana kun on tavallista kansaa todella paljon, niin jokunen tietysti on täälläkin katsomassa ja keskustelemassa. Siitä voi olla ylpeä ja iloinen, ettei kukaan Saulin kannattaja ole täällä kampanjaväen määräyksestä eikä kenellekään makseta palkkaa mistään keskusjärjestöstä eikä puolueesta.
Totta, tiedän myös, että Niinistön mainostoimisto maksaa tavallisille kansalaisille provikkaa tänne kirjoittelemisesta.
Provoviestijöitä team N näyttää palkanneen.
Eikö enää muita syitä keksitä sille, että Saukin ylivoimaisuus tulee täälläkin niin selvästi esiin?
Olipa tärkeä tieto. Olen Saulin kannattajana kirjoittanut tänne useana päivänä kun on niin mukava kun on hyvä ehdokas jota voi ylpeänä äänestää. En ole tiennyt että palkkioita maksetaan. Kun olet noin hyvin perillä asioista, voisitko antaa tiedon mistä palkkiot voi nostaa? Jotta olisin selvillä oikeasta tasosta kysyn vielä paljonko itse saat demareilta/SAK:lta?
Olet täällä, koska Niinistön kampanja on purrut ja sinäkin luulet, että Niinistön takana on tavallista kansaa. Ehkä sinulle ei makseta (tai sitten maksetaan), mutta suurin osa kyllä saa almuja mainostoimistosta.
miten ihmiset ovat innostuneita. Ihan yllättävätkin ihmiset. Ei ole kampanjaa vaan ihan oikeata tavallisten ihmisten henkeä nyt. Todellista, ja se onkin tässä niin kivaa.
Aina olen äänestänyt demareita.
Mutta nyt äänestin Saulia ensimmäisellä kierroksella.
En minä kuulu mihinkään puolueesees, enkä kamppanjaväkeen.
Minä kuuluun tavalliseen kansaan.