Mistä Tuulikki Ukkolan kolumni/blogi

kulissiavioliitosta ja Eu-suhteista löytyy.
5221
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat
  • Ukkola häveten poistanut sen sivultaan.

    Äänestä

Tässä Tuulikki Ukkolan kotisivuilta poiminta:

"Sunnuntai 8.1.2006

Kännykän tekstiviestiosastolla käy nykyisin melkoinen vilske. Sinne suolletaan tietoa sieltä ja täältä.

Tuorein tieto on, että Mäntyniemeen olisi remontoitu kaksi "asuntoa", toinen Tarjalle, toinen hänen miehelleen. Kyse on siis huhusta, jota en voi vahvistaa. Kulissiavioliiton toki hyvinkin ymmärtäisin. Pidän sitä jopa todennäköisenä.

Sain toisenkin tekstiviestin. Se tuli Euroopasta.

"Olisi Suomelle katastrofi, että Suomen historian epäpätevin tasavallan presidentti saa jatkaa hänelle. Hänelle todella nauretaan EU-pöydissä! Kenenkään imago ei ole yhtä kaukana totuudesta kuin hänen: kiroileva, kiukutteleva, laiska eikä hallitse substanssia."

Halonen on viime päivinä kokenut muitakin "takaiskuja". Sen enempää Mauno Koivisto kuin Martti Ahtisaarikaan eivät ole asettuneet Tarjan tukijoihin. Eikä siellä ole näkynyt eikä kuulunut myöskään Paavo Lipposta.

Eero Heinäluoma yrittää pitää entisten presidenttien suut kiinni. Ahtisaarelta on nyhdetty toistamiseen vakuutus, ettei hän sanoa mitään.

Ahtisaaren tarkoituksena oli esiintyä Matti Vanhasen tilaisuudessa Oulussa, mutta hän perui tulonsa. Nyt voisi melkoisella varmuudella väittää, että Ahtisaari painostettiin "sairastumaan". Presidentillä ja Heinäluomalla on sen verran valtaa, että he voisivat asetella kapuloita Ahtisaaren kansainvälisten pyrkimysten tielle.

Ahtisaari-episodikin kuvastaa jotain Halosen luonteenlaadusta. Kostonenkeli on aina kostonenkeli. "

Äänestä
  • ja ex-kansanedustaja. Varsinainen huhujen levittäjä. Ei minkään tason journalistin moraalia. Hyi helvetti. Nuo tarinat sopisivat jonkun kokoomuksen teininörtin sivuille, mutta ei kuuskymppisen "ammattitoimittajan".
    Niinistöläisillä on uskomaton vallanjano ja voitonpakko päällänsä. Ahneella on paskanen loppu.
    Mitä sanoo Journalistiliitto moisesta jäsenensä loanheitosta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Halosen kirjoitti:

kulissiavioliitosta ja Eu-suhteista löytyy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu