Oikeistolehdet vääristelevät

Kenen puolella Niinistö on? Ei ainakaan ihmisen. Kyllä hän ihan kirkkain silmin ajaa vain omaa etuaan. Ne pullanmurut, mitä Niinistön pöydältä tippuu ei riitä ruokkimaan edes lintuinfluenssaan kuolevaa kottaraista.

Halonen jakaa kakun kaikkien kesken, myös huonompiosaisille.

Hyvä Tarja
5173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

TARJAN OMAISUUS/VARALLISUUSVERO:

Tarja omistaa Helsingissä useita
asuinkiinteistöjä, jotka on vuokrattu
riistovuokralla.

Tarja allekirjoitti syksyllä lain,
jolla poistettiin varallisuusvero
maamme miljonääreiltä- siis heiltä,
joilla olisi ollut varaa maksaa.
Ei ihme, että Halos-ilmiö hiipuu..
Sanat ja teot eivät kohtaa, ja kansaa
sumutetaan.

ja mitäs se Tarja on tehnyt tuloerojen kasvamista vastaan - minäpä kerron sen Sinulle: rikastunut niin perkeleesti, ettet saavuttaisi edes lottopotilla!!! Arajärvestä, perseaukisesta "filosofista" on tullut yllättäen viidessä vuodessa yksi merkittävimpiä Alma-median omistajia, eikö ole kummallista? Laitapa tekstiviesti numeroon 16400 ja teksti: vero pentti arajärvi helsinki. Ja kas paluuvietinä selviää, että herran verotettava omaisuus on 331 700 euroa (tiedoksi, että tällöin "markkina-arvoinen omaisuus" on vähintään nelinkertainen) Ei ihme, että Haloska kannatti varallisuusveron poistoa. Olipa verottomia pääomatulojakin tavallisen metallityöläisen vuosibruttopalkan verran, tulot siis kapitalistisesta pääomajärjestelmästä. Siinä siis hieman tietoa koyhistä demareista. Tarjan tulot tietenkin salaiset! Testatkaapa demariherrojen tiedoilla, luulisi perus-demariakin jo vituttavan! Ja kehtaatte väittä sen olevan "köyhän asialla" voi voi tätä sokeutta...


Vai muka demari!

Äänestä

tasoitella tuloeroja kokonaiset kuusi vuotta ja SDP on ollut samaan aikaan myös hallituksessa. Miksi mitääne ei ole tapahtunut tuloerojen tasaamiseksi vaan kehitys on ollut päinvastainen? Leipäjonot ovat pidentyneet, kuntien toimeentulomenot kasvaneet, asunnottomien ongelmat pääkaupunkiseudulla lisääntyneet, ylivelkaantuneitten määsä on nousussa, samoin irtisanomiset yrityksistä. Nykymenoon pitää saada muutos ja se muutosvoima on Sauli Niinistö!

Äänestä

Kumma miten demareiden mielestä se on niin kauhean epäoikeudenmukaista, kun joku tiedotusväline ei julkaisekaan demareita ylistäviä kirjoituksia. Halonenkin melkein itki eilen, kun valitti edellisestä MTV3:n vaalikeskustelusta, johon nuo MTV:n röyhkimykset olivat uskaltaneet tuoda peräti kaikkien ehdokkaiden kannattajia tasapuolisesti. Eihän sellainen nyt käy laatuun. Kyllä Tarjan pitää saada omaa yleisöään ehdoton enemmistö, onhan hän sentään SDP:n ja SAK:n ehdokas.

Äänestä

uudestaan takaisin Halosen hyvinvointi yhteiskuntaa,haluun takasin sen pahoinvointi yhteiskunnan .Missä muillakin kuin vain rikkailla meni hyvin.Pois Halosen aika siirrytään Nyt Niinistön aikaan.

Äänestä

puoluetoimistoon. Taitaa siellä olla aika vipinä, no se tekee vaihteeksi hyvä, tuntuu sielläkin miltä työnteko ja kiire maistuu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kansa tietää kirjoitti:

Kenen puolella Niinistö on? Ei ainakaan ihmisen. Kyllä hän ihan kirkkain silmin ajaa vain omaa etuaan. Ne pullanmurut, mitä Niinistön pöydältä tippuu ei riitä ruokkimaan edes lintuinfluenssaan kuolevaa kottaraista.

Halonen jakaa kakun kaikkien kesken, myös huonompiosaisille.

Hyvä Tarja

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu