koska 1. kierroksella juuri Vanhanen ja Niinistö olivat kaikkein kauimpana tosiistaan mielipideeroissa.
Mihin vanhasen mielipiteet ja kaikkien muiden kepulaisten mielipiteet oat kadonneet, kun nyt ollaan tukemassa Niinistöä avaoimesti vai onko kyseessä takin kääntötenmppu.
Mihin vanhasen mielipiteet ja kaikkien muiden kepulaisten mielipiteet oat kadonneet, kun nyt ollaan tukemassa Niinistöä avaoimesti vai onko kyseessä takin kääntötenmppu.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Matti Vanhanen ei koskaan äänestä vasemmistolaista hämärän taustan omaavaa T.Halosta, jonka nimi löytyy todennäköisesti Stasin kätyrien listasta.
Vieläkö joku ihmettelee, miksi Sauli Niinistöstä tulee seuraava tasavalla presidentti?
Halonen kommunistien kätyri.
eka kierroksella, miski ei enää. Onko keskustalle noin helppoa vaihtaa mielipidettä.
on viksu mies,ja tietää,että Niinistö olisi hyvä pressa,yhteistyökykyinen,edustava...
ensimmäisen kulman takana.
Minä ainakin olen aina toiminut niin, että jos ensimmäinen äänestämäni asia on pudonnut n iin annan ääneni seuraavaksi lähempänä omia mielipiteitäni olevalle henkilölle.
Halonen ja Vanhanen olivat molemmat Niinistöä vastaan eism. Nato-keskustelussa. Miten `Vanhanen voi nyt tukea Niinistöä. Onko se nyt samaa mieltä Natosta Niinistön kanssa. En voi ymmärtää.