Ei voida valita saulia kun ei ole naimisissa hän.Ajatelkaa vastaanottoja ja muuta diplomaattista tapahtumaa.
Miten illallisilla jne.
Joku on parittomana siellä..ei ei
Miten illallisilla jne.
Joku on parittomana siellä..ei ei
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
naimisissa kun valittiin, myöhemmin vasta Pena piti "virallistaa" ettei nouse haloo kv. yhteyksissä.
Niin molemmat pääsis Mäntyniemeen. Onhan siellä myös huoneita Tanjalle ja Pertsalle.
Että oot fiksu!!!
Siis meillä on uusi Luotettava Presidentti joka ymmärtää miten kansantalous saadaan pyörimään ja sen lisäksi hän tulee saamaan vaimon joka on kaunis ja edustava! Siis komea pari jota ei ulkomailla tarvitse hävetä, vaan he avaavat portteja suomelle. Ymmärrätkö? Siis saadaan saulin lisäksi NAISKAUNEUTTA Suomen huipulle!!
Ståhlberg oli leski (rouva Hedvig Ståhlberg kuoli 1917) kun hän nousi presidentiksi 1919. Sen jälkeen hän kiireen vilkkaa alkoi etsiä vaimoa ja päätyi nuoruuden aikaiseen tuttavaansa kirjailija leskirouva Ester Hällströmiin. He avioituivat jo kesällä 1920.
Mannerheim erosi virallisesti vuonna 1919(käytännössä oli eronnut jo 1903) venäläisestä Anastasia Nikolajevna Mannerheimista. Avioero oli poliittisesti järkevää, sillä Mannerheim oli presidenttiehdokas Ståhlbergia vastaan ja venäläinen vaimo ei siihen aikaan ollut plussaa vaalityössä. Paronitar Mannerheim kuoli vuonna 1936. Mannerheim oli edustava presidentti 1944-1946 ihan ilman vaimoakin.
Kekkonen jäi leskeksi Sylvistä 1974. Sen jälkeen hänet valittiin presidentiksi vielä 1978, vaikka hän oli leski!!! Jopa kuuluisan Etyk-huippukokouksen hän isännöi leskenä ollessaan.