Järki vai tunteet?

Olen kuunnellut kumpaakin ja kyllä Halonen on luotettavampi. Hän ajattelee turvallisuutta ja toimii niin että "kaveria ei jätetä"-henki säilyy Suomessa.
Suomen menestys pohjaa että kaikki pidetään mukana ja kouluutus pelaa. Haluaako joku usa-meiningin että puoli kansaa ei osaa lukea ja se vielä maksaa enemmän
4202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sä olet pihalla kuin lumiukko. Opetuksen heikentäminen ei edistä Suomea. Niinistö ajaa nimenomaan Suomen etua.

Suuri osa suomalaisista saa palkkansa ja elämänsisältönsä toisista suomalaisista huolehtimisesta. Parhaiten voimme kunnioittaa näiden ihmisten työtä huolehtimalla, että yhteiskunnallamme on varaa maksaa heidän uurastuksestaan. Ilman hyvää taloutta emme voi huolehtia koulutuksesta, terveydestä ja hyvästä vanhuudesta.

Sukupuolten välisen tasa-arvon työelämässä pitää olla todellinen tavoite. Tyytyväisiä voidaan olla vasta silloin, kun tasa-arvo on toteutunut niin työelämässä kuin sen ulkopuolella.


Eli ILMAN HYVÄÄ TALOUTTA EMME VOI HUOLEHTIA KOULUTUKSESTA.

Jäikö jotain epäselväksi.

Äänestä

Hyvinhän tuo koulutus puoli näyttää sujuvan
Esim. teknisen korkeakoulutuksen taso on laskenut, koska rahat tuhlataan johtajiin. Palkataan asiantuntiaa/pääliköitä joilla ei ole
mitään tekemistä opetuksen kanssa. Tämähän on
just sitä sossujen politiikkaa, että mahdollisimman paljon tyhjäntoimittajia eri virkoihin.

Äänestä

Kaikki testit on osottanu meidän pennut hyviksi lukeen ja laskeen. Hienosäätöö tarvitaan muttei isompia eriarvostamisia

Äänestä

halonen ei ole tehny mitään kolutuksen eteen höpsis demareiden höpötystä opskelijat on unohdettu oman edun tavoittelun vuoksi kokonaan demari landian aika on nyt ohi uudet tuulet puhaltaa vanhoillinen politiikka ei pure juna meni jo miksi ei oltu mukana .siksi nukuttiin vanhanmummon pitkiä päiväunia.jos halonen valitaa painajainen jatkuu varmasti muutosta ei taatusti tule sorto jatkuu.sauli ohjaa suomen hyvinvointiin ja koulujen tappo linja loppuu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Opettajamies kirjoitti:

Olen kuunnellut kumpaakin ja kyllä Halonen on luotettavampi. Hän ajattelee turvallisuutta ja toimii niin että "kaveria ei jätetä"-henki säilyy Suomessa.
Suomen menestys pohjaa että kaikki pidetään mukana ja kouluutus pelaa. Haluaako joku usa-meiningin että puoli kansaa ei osaa lukea ja se vielä maksaa enemmän

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu