Suomella paras mahdollinen joukkue

Käytännössä kaikki Suomen parhaat pelaajat on mukana, joten jos ei tällä tule menestystä niin ei sitten millään.

Onneksi Kipper kieltäytyi. Nyt saamme Kari lehtosen maalin ja Lehtonen on Suomen paras vestkari tällä hetkellä.
4242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ainakin on ihan hyvät pelaajat, saa nähdä kuinka hyvin pelaajat osaavat sit pelata keskenään, jotta saataisiin toi kulta.. =)

Äänestä

Suomella on kyllä hyvä, kokenut joukkue. Siellä on muutamia nuoria pelaajia, kuten Lehtonen.

Suomi tulee varmasti pärjäämään olympialaisissa, mutta en usko, että mitallipeleihin meillä olisi asiaa.

Meillä ei ole Kiprua, se on valitettavaa. Olisin toivonut herran torjumaan Suomen maalille.

Tuomo Ruutukin loukkaantui, tämän nuoren herran, tulevaisuuden tähden olisin halunnut nähdä ehdottomasti Torinossa. Nimittäin tällä tulevaisuuden lupauksella olisi riittänyt taidot hyvin olympialaisiin. Valitettavaa, että loukkaantuminen tuli.

Sami Kapanen on edelleen hiukan epävarma matkastaan Torinoon. Toivon, että hän lähtee. Mutta jos ei ole parhaassa mahdollisessa iskussa, niin sitten ei varmasti kannata sinne vaivautua.

Toivottavasti Suomi menestyy tuon joukkueen voimin. Onhan meillä Selänne, Koivu, Lehtinen, O.Jokinen.

Äänestä
  • suomella on muita kovia maita enemmän sisua, joten esim. usa, tzekki, ruotsi ovat voitettavissa, kanada on ykkönen, slovakian puolustus jos toimii mokkea myöten, niin finaalissa, venäjä on musta hevonen..

    Äänestä

  • riygf kirjoitti:

    suomella on muita kovia maita enemmän sisua, joten esim. usa, tzekki, ruotsi ovat voitettavissa, kanada on ykkönen, slovakian puolustus jos toimii mokkea myöten, niin finaalissa, venäjä on musta hevonen..

    Kaikki maat on voitettavissa. Kanadaa vastaan Suomi ei ole kovissa turnauksissa (olympialaiset ja world cup) hävinnyt pitkiin aikoihin enempää kuin yhdellä maalilla (Suomelle Kandaa vastaan: World cup 1991 2-2 tasuri, Nagano 3-2 voitto, Salt Lake 1-2 tappio, world cup 2004 2-3 tappio.) Tiukkaa on. Kulta on mahdollinen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kultaa kirjoitti:

Käytännössä kaikki Suomen parhaat pelaajat on mukana, joten jos ei tällä tule menestystä niin ei sitten millään.

Onneksi Kipper kieltäytyi. Nyt saamme Kari lehtosen maalin ja Lehtonen on Suomen paras vestkari tällä hetkellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu