Operation Hitler

´Mitä mieltä ootte hitleristä kertokaa.
2392
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kun en herraa ikinä ole tavannut.Varmaan hyväkäytöksinen ja miellyttävä mies,epäilisin.

Äänestä

Hitler oli aivan liian pehmeä mies siihen tehtävään minkä otti, sekä teki suuria virhearviointeja joista voi syyttää vain itseään.

Kuten esim. Dungergue kun Britit oli vetäytymässä Ranskan, Hollannin ja Belgian antauduttua.
Siellä oli 2 miljoonaa meistä aseineen motissa, Hitler antoi niiden vetäytyä koska luuli saavansa sillä tempulla rauhan Brittien kanssa.
Se oli Hitlerin henkilökohtainen virhe ja päätöksen teki Hitler vastoin esikuntansa yksimielistä kantaa.

Koko Brittiarmeija olisi saatu tuhottua kerralla, samoin olisi saatu aseistus jollekkin liittolaiselle kuten esimerkiksi Romanialle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sinä päivänä ollut.. kirjoitti:

´Mitä mieltä ootte hitleristä kertokaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu