SAK:LLA ON RAHAA MÄLLÄTÄ;ONHA JÄSENIJÄ KUSETETTU;VUOSI KYMMENET;;JA NYT NE RAhaT;JOuTAA TARJA VAALIKAMPPAJAAN PANNA;KYL MUO TUETAAN MEIJÄ KAMUA;MUUTAMAL;MILJOONAL EUROIL;JOT SAAHAA KÖYHÄT KYYKKYY:ja pitää vaan niitä työttömänä,jot saahaa,äänestämää.Tarjaa
SAK: LLA =RAHAA?????????????
Ihalainen ja KUmppanit.
2198
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ettei tässäkin ollut mukana toinen näistä presidenttiehdokkaista?
SAK:n valopäät kampanjoivat joskus 80-luvullakin. Silloin asetettiin Shellin suomalaiset bensiinikauppiaat boikottiin, koska jonkin ihmeellisen kansainvälisen kiemuran kautta juuri he olivat syyllisiä Chilessä tapahtuviin ihmisoikeusloukkauksiin. Tässä oli jonakin välineenä Outokummun kuparintuonti Chilestä.
No, minä tein asiasta omat, henkilökohtaiset johtopäätökseni. Lopetin kaikki vakuutukseni Kansasta, liityin SOK:laisen osuuskaupan jäseneksi, aloin tankkaamaan muualla kuin silloisella Finnoililla, siitä lähtien olen äänestänyt Kokoomusta j.n.e. Muutamaa vuotta myöhemmin alkoi punapääoman syöksykierre ja nyt pöly alkaa olla laskeutunut raunioilta.
Edelläoleva esimerkki on hyvä muistutus siitä mitä SAK:ssa ajatellaan suomalaisesta pienyrittäjästä ja suomalaisesta työstä. Näköjään tämä linja jatkuu edelleen.
Kannatan Sauli Niinistön valintaa Tasavallan Presidentiksi. En kuitenkaan kannata netin keskustelupalstoilla rehottavaa vastaehdokkaan henkilöön kohdistuvaa parjausta, tolkku sentään kaikessa.
vai lahjoittaa sak:miljoonia halosella, pyh.Puhutaan nyt kumminkin ihan vaan 10tuhannesta eurosta, ei sen enempää.Ja arvaas vaan mistä tuo niinöstö vetää rahaa? Siellä on ihan muut firmat takana, jotka syöttävät vähän suurempia summia niinöstön tukemiseen. Halosella on pienempi vaalibudjetti kuin Niinistöllä.