UUTISVUODOSSA JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
TARJA JYRÄSI NIINISTÖN
99999999999999999999
5595
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Asiakysymyksissä Sauli jyrää Tarjan.
Kaveri sä munaat hyvän asian. Olet terrorisoinut jo monta päivää perusteettomilla väitteillä. Kun kirjoitat tänne jotain, perustele... se ajaa meidän asiaa, jos olet oikeasti Tarjan puolella!
Tarja kyllä oli uutisvuodossa nyt yliaktiivinen. Ei naurattanut. Pelkäsin koko ajan että möläyttää jotakin vielä pahempaa. Viihdeohjelma ei ole sama kuin polittinen väittely...
Muuten Tarja ihan ihana!
Uutisvuodosta jäi vain mieleen se, että Halonen
mollasi uskovaisia uutisvuodonn mainoksessa.
Miten Suomen Presidentti voi alentua mollamaan uskovaisi sanommalla, että hän on niinkuin Golgatalla Kansan Tuomiolla ja Nyman on ihan kuin Jeesus.
Todella PohjaNoteeraus!!!
hölöttämään karaoke baareihin. Niinistö sopii edustavuudellaan paremmin presidentinlinnaan!!
Mutta Halonen on todella terävä ja älykäs, huomaahan sen. Kieltämättä aika kova puhumaan, mutta on nopea siinäkin. Silti ei sekoile sanoissaan. Ja Niinistö taas on eri tyyppinen, hyvä hänkin tavallaan. Voisi kyllä hieman nopeammin ja selvemmin sanoa sanottavansa. Joten puolensa kummallakin.
Ehkä on niin, että Niinistö ei kertakaikkiaan ehdi Halosen juttuihin vastata, hänen täytyy käyttä eri strategiaa tullakseen kuulluksi, hänen tapansa on sitten hyökkäävämpi ja se kyllä tuottaa tulostakin. Oikeastaan ihan hyviä heidän keskinäiset keskustelunsa.
Joskus en ymmärrä miksi näitä ehdokkaita ei voi yrittää katsoa ilman tunteita.. he ovat poliitikkoja ja meidän tulisi nähdä heidät tavallaan työnhakijoina. Eihän työpaikkahaastattelijakaan voi ottaa tunteellista linjaa. Hänen täytyy löytää ehdokkaista hyviä ja huonoja puoli, mahdollisimman objektiivisesti tarkkailla heitä.
Näin minä aikakin yritän tehdä kun kuuntelen näiden presidenttiehdokkaiden keskusteluita. Asiat ovat asioita ja kummaltakin löytyy vahvuuksia ja heikkouksia. Niiden perusteella sitten mahdollisimman kylmäjärkisesti yritän päättää oman ehdokkaani.
Kummastakin tulee ihan hyvä presidentti, mutta nämä painotukset sitten ainakin minun kohdallani ratkaisevat ts se miten kumpikin tulee esimerkiksi toimimaan Nato-asiassa.