Vai on Niinistön

nykyään esim. HK:lla johtajia liikaa ja työntekijöitä liian vähän.

Voi vidalis. Kaverihan yrittää täysin kääntää takkinsa. Kuulostaapa erittäin epäluetettavilta mielipiteiltä oikeistopoliitikolta, Hah.

Naurua saa pidätellä kuntuollaisia suustaan päästelee...

Kyllä siellä työnantajaleirissä nyt hierotaan käsiä yhteen, tämä on FAKTA!
2166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

..et Niinistö alkaa vähentää työpaikkoja ja tekee työttömiä suomeen lisää. Ja sit vielä viedään muiltakin tuhkat pesästä et oma perse vois hyvin. Tää maa on lopullisesti mennyttä jos se arpinaama pääsee vaan pressaks. Ei niinistö tiedä mitään työnväen touhuista...kunhan nyt vaan esittää. Täytyy joku lanka olla käsissä millä ääniä kalastaa...katotaan vaan..huonosti käy jos se sinne valitaan.Omaa napaa se vaan ajattelee ja se on fakta et pressan työt ja edut lisääntyy, nythän se oli jo aiemmin muiden mukana niitä vähentämässä ja lopettivatkin muutaman. Ahne mikä ahne

Äänestä

Tais mennä jauhot suuhun työnantajilta! Eihän sinne työpaikalle oteta työntekijöitä oleskelemaan. Ei tainnut työväen presidentti tietää (paljasti oman huijauksensa),että ne otetaan sinne tekemään töitä, niinkuin johtajatkin tekemään omia töitänsä. Tässä sitä nähdään että on hidaasälyinen, jälkeenpäin tajuaa mitä tuli lauottua!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mielestä kirjoitti:

nykyään esim. HK:lla johtajia liikaa ja työntekijöitä liian vähän.

Voi vidalis. Kaverihan yrittää täysin kääntää takkinsa. Kuulostaapa erittäin epäluetettavilta mielipiteiltä oikeistopoliitikolta, Hah.

Naurua saa pidätellä kuntuollaisia suustaan päästelee...

Kyllä siellä työnantajaleirissä nyt hierotaan käsiä yhteen, tämä on FAKTA!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu