Tarja onnistui loistavasti nolaamaan itsensä

Ei istuva presidentti voi päästellä suustaan ihan mitä tahansa. Sauli sen sijaan käyttäytyi hillitysti ja asiallisesti. Uutisvuoto vahvisti käsitystäni henkilöiden tasosta hoitaa edustuksellisia tehtäviä.
1212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Onko liian vaikeaa ymmärtää, että toiset meistä pystyvät aivan luontevasti käyttäytymään tilanteen vaatimalla tavalla? Uutisvuoto ei VÄLTTÄMÄTTÄ ole se kaikkein tiukinta protokollaa noudattava tilaisuus, jossa täytyy istua kuin seipään niellyt, kuten teki toinen ehdokas.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äänioikeutettu kirjoitti:

Ei istuva presidentti voi päästellä suustaan ihan mitä tahansa. Sauli sen sijaan käyttäytyi hillitysti ja asiallisesti. Uutisvuoto vahvisti käsitystäni henkilöiden tasosta hoitaa edustuksellisia tehtäviä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu