Niinistön ja Halosen haastattelu:
Ensiksikin: Kuvassa Halonen piiretty suuremmaksi ja lempeä ilme kasvoilla,mutta huomiokaa kädet, jotka ovat auki ja avoimet!
Niinistö piiretty pelottavaksi ja jopa toinen käsi nyrkissä!
Nämä tälläiset seikat vaikuttavat epävarmoihin äänestäjiin luomalla mielikuvia ehdokkaasta!!
Entä sitten kysymykset..Halosella oli pehmeämmät kysymykset Niinistöllä kovemmat ??
Miksi ei kysytty kummaltakin samoja kysymyksiä!
Taitaa pitää paikkansa se minkä Eeva Ahtisaari mainitsi kirjassaan, että "Helsingin Sanomat tekee Presidentin kenestä haluaa"!!
Ensiksikin: Kuvassa Halonen piiretty suuremmaksi ja lempeä ilme kasvoilla,mutta huomiokaa kädet, jotka ovat auki ja avoimet!
Niinistö piiretty pelottavaksi ja jopa toinen käsi nyrkissä!
Nämä tälläiset seikat vaikuttavat epävarmoihin äänestäjiin luomalla mielikuvia ehdokkaasta!!
Entä sitten kysymykset..Halosella oli pehmeämmät kysymykset Niinistöllä kovemmat ??
Miksi ei kysytty kummaltakin samoja kysymyksiä!
Taitaa pitää paikkansa se minkä Eeva Ahtisaari mainitsi kirjassaan, että "Helsingin Sanomat tekee Presidentin kenestä haluaa"!!
Vastaukset 14
Vanhimmat
Voiko olla mahdollista vuonna 2006 noinkin
puoluellinen kirjoittelu?
Ajateltiin olla nukkuvia, kun Matti ei päässyt jatkoon,mutta näkemämme perusteella tulemme aivan varmasti äänestämään Sauli Niinistöä!
Vatakkain asettelun aika pitää saada kitkettyä myös ns. puoluettomina esiintyvistä lehdistä, koska meillä on puolueilla omatkin lehtensä!
Tänään kaksi ääntä Niinistölle täältä !!
Monet kiinnittävät huomion siihen, miten vihreiden kannanotto Halosen puolesta uutisoitiin ja selitettiin. Vähintäänkin yhtä mielenkiintoinen köyhien puolueen kannanotto Niinistön puolesta jätettiin kertomatta muuten kuin vain kuittaamalla että Savola kannattaa Niinistöä, vaikka Stt lähetti erittäin hyvän lausuman kaikkialle. Huomatkaa, että yle ja tv 4 kuuluvat samaan hommaan. Vain mtv 3 ja Iltalehti ja aamulehti mainitsivat köyhien tuesta Niinistölle
Hesari on Erkon mediaa.
Erkon, Halosen ja Heinäluoman ja muiden äärisosialistien media, jotka itse asiassa vehkeilevät Venäjän kanssa Suomen kansaa vastaan.
Minun on ollut niin tavattoman vaikeaa ymmärtää, että miksi ihmiset ei ymmärrä, että sekä Putin, Heinäluoma ja Erkko työskentelevät vieraan vallan alaisuudessa ja pyrkivät kaikin tavoin turvaamaan Venäjän edut.
Miksi te ette ymmärrä?
sekä Halonen, Erkko ja Heinäluoma työskentelevät vieraan vallan alaisuudessa.
Miksi te ette näe sitä, vaikka se on ihan selvää?
Lopetin Hesarin tilauksen kun huomasin sen olevan poliitikan välikappale. Samoja asioita on ollut ennenkin. Pitäisi olla puolueeton lehti.
Kansa kyllä näkee milloin vilpillistä journalismia.
että miten psykologian opiskelija saa tämän jutun liitetyksi pääministeriin.
Kun psykologian opiskelija pystyy tuollaiseen yhdistelyyn, niin ajattele mihin kaikkeen me valmistuneet, laillistetut psykologit pystymmekään. Mutta sama huomio Halosen ja Niinistön kuvista tuli meidänkin perheessä tänään. Kyllä Hesarista saa sellaisen käsityksen, että ihmisten äänestyskäyttäytymiseen yritetään kaikin keinoin vaikuttaa.
Kun ihmiset alkavat olla tietoisia lehden puolueellisuudesta, he osaavat lukea ja katsoa lehteä eri tavalla. Ei ole lehdelle edullista olla puolueellinen, se vain ärsyttää ihmisiä.
Meidän perheessä on nyt harkinnan alla Hesarin, jonka koemme erittäin puoluuellisena, tilauksen lopettaminen ja johonkin toiseen lehteen siirtyminen. Pitää vain ottaa selvää, onko Suomessa puolueetonta sanomalehteä.
VALITTAVA NIIN HESARI VALITSEE SELKEÄSTI PAREMMAN.
Eihän Niinistö ole presidentti ainesta, pojankoltiainen, puolivilli leskimies ja pääoman lakeija on, päästelee suustaan saamakoita ja uhoaa, että täältä pesee jos...
vähän sellainen ohjaalainen uho siitä huokuu, kai kannattjistakin
tuntuu kuin olisi vähän väärin ymmärtänyt pressan viran, jotenkin kuvittelee kai itsensä messiaaksi joka pelastaa suomen...heh, heh
Kiinnitin samaan huomiota.
Ärsyttää niin paljon että päätin Hesarin luettuani äänestää sittenkin Niinistöä.
bsygologian opisgelija.
Ammattilainen ja ihmettelen puolueettoman lehden alaarvoista tyyliä!!
Outoa kähmintää ja salailua?
Ajattele Suomen rikkain mies on vasemmisto myönteinen??
Lehti uutisoi Amerikasta vain ja ainoastaan negatiivisia uutisia!!
Portugaliin valittiin Keskusta/Oikeistolainen presudentti, niin sitä ei uutisoitu ensiksi ollenkaan. No tänään oli pieni uutinen asiasta!
Jos jossakin vasemmistolainen valitaan siitä suuri juttu??
Eli se siitä puolueettomasta lehdestä!!
Siihen kaatuu kuka tahansa jos on ahne ja sinisilmäinen!!
Lehdistönkin politikoinnilla!
Onhan meillä omat puoluitaan edustavat lehtemme, mutta..