Vistbacka, Halme ja Soini, mikä kanta ehdokkaisiin.
Perussuomalaiset ei uskalla ottaa
mitään kantaa
5143
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Toisella kierroksella, odottaisi kuitenkin kolmen koplan ottavan kantaa. Tony Halme TV-ssä lupasi äänestää toisella kierroksella Vanhasta, se ei vaan nyt onnistu.
Perussuomalaisten kannattajakunnassa on paljon arvomaailmaltaan hyvin erilaisia ihmisiä, joten minä ainakin kunnioitan Timo Soinia siitä, että hän selkeästi sanoutui irti kaikenlaisesta omiin kannattajiinsa vaikuttamisesta, vaan antoi heille täydet vallat itsenäisesti päättää omantuntonsa mukaan jäljellä olevien kahden ehdokkaan välillä.
tietää tulevia eduskuntavaalejakin ajatellen, kyllä kansan pitää saada tietää.
Jokainen mainitsemistasi henkilöistä toimii perustuslaillisin menetelmin ja he kokemansa perusteella tietävät, että kaikki Soinia presidentinvaalien ensimmäisellä kierroksella äänestäneet tekivät sen itsenäisesti- tekevät sen myös toisella kierroksella - ketä se jää salaisuudeksi.
Äänestys on salainen, jopa mainitsemillesi.
Toimikoon rehellisesti muissakin asioissa.