Tarjasta huoku inhimillisyyt,verrattuna Sauliin ,
arvojen vuoksi ,äänestän Tarjaa.
Kysyä voi vaikka Tanja Karpelalta .
arvojen vuoksi ,äänestän Tarjaa.
Kysyä voi vaikka Tanja Karpelalta .
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Minusta ei ole kovin inhimillistä huomautella vastaehdokkaalle siitä, kuinka hän on "mainostanut" omaa yksinäisyyttään, kun totuus on että kyseessä on leskimies. Minusta inhimillistä oli se, kun Niinistö myönsi kaipaavansa kosketusta ja olevansa herkkä.
Niinistöhän se vaalikirjallaan viiden vuoden yksinäisyys aloitti ja siihenhän Tarja viittasi.
vielä kun opettelet lyömään välilyönnin pilkun jälkeen niin sinusta tulee melkoinen humoristi! Vaikka uusi Mark Twain!
Ketä kiinnostaa - ketä äänestää. Suomessa on vaalisalaisuus.
Kuinka niin, "vois kysyä Karpelelta" ??????????
Opettele kirjoittamaan ja ajattelemaan, niin ymmärrät ehkä joskus jotain inhimillisyydestäkin!!!!
Olet oikeassa, me tarvitsemme presidentin joka on inhimillinen ja sosiaalinen, ei sellaista jonka arvot ovat rahassa. Tarja pressaksi, se on Suomen etu.
Väität, että ihmiset haluavat inhimillisen ja sosiaalisen presidenti, jonka arvot eivät ole rahassa. Kuitenkin suurin osa suomalaisista on hyvinkin kiinnostunut rahasta ja talodellisesta toimeentulosta. Kun ei ole työtä eikä rahaa, niin siinä ei inhimillisyydet ja sosiaalisuudet paljoa auta. No, voihan tietysti olla niin, että joillekkin raha ei merkitse mitään. Ehkä he ovat näitä äärimmäisen sosiaalisia ihmisiä, jotka sosialisoivat kaiken tarvitsemansa.
Ainut asia mikä Tavjasta on HUOKUNUT on mielestäni PUNAISUUS!!!!!!!
on mitä poliittisesti.Täällä taitaa pikkupoja jyllätä omilla huhuillaan ja luuloillaan ja opetaa pilkkusääntöjä. Nehän ovat tärkeimpiä
vaaleissa ja ihmisen arvioinneissa.
Ei taitais olla pahitteeksi tuo kieliopin opettelu sulle muutenkaan... ja oikeinkirjoittaminen.... =)
Tarjalla on niin kiva hymy. Taidan siksi äänestää häntä. Voihan veeeeeeeeeeee.............
junaan. Osa nyt äänestää muutenkin pää perseessä. Jos ei ehdokkaasta tiedä muuta kuin että hymy on kiva :D