Voitte lukea itse: http://www.iltalehti.fi/2006/01/22/200601223997126_uu.shtml
Olen täysin samaa mieltä Lipposen kanssa.
Natoon Niinistö on menossa vaikkapa väkisin... huomaahan sen tyhmempikin.
Olen täysin samaa mieltä Lipposen kanssa.
Natoon Niinistö on menossa vaikkapa väkisin... huomaahan sen tyhmempikin.
Vastaukset 7
Vanhimmat
loppupeleissä kansa päättää ;)
Ettekö te suomalaiset,vieläkään tunne.PAAKKIA "ISO PAAVOHAN ON KETTU"
Asiasta järjestetään kansanäänestys. On täysin naurettavaa väittää että presidentti pystyisi viemään Suomen yksin Natoon.
Mikset kysyisi tuon sijaan niitä olennaisia kysymyksiä? Mitä Halonen sai viime kaudella aikaiseksi? Miten köyhien asema parantui? Entä yrittäjien? Entä palkansaajien? Onko Halosella mielipidejohtajana mitään selvää visiota siitä miten Suomen talouselämä saadaan taas nousuun ja yrittäminen tehdään kannattavaksi? Onko Halonen edustavampi presidentti kuin Niinistö olisi?
Miksi takerrut johonkin Natoon, kun se ei ole edes presidentin päätettävä asia? Mieti sen sijaan tärkeämpiä kysymyksiä asioista joihin presidentti voi todella vaikuttaa. Niinistön toimenpidelista löytyy osoitteesta:
http://www.niinisto.net/
Halosen presidenttinä oloa voit arvioida viime kauden perusteella. Tulevaisuuden visiot löydät alta:
http://www.tarjahalonen.fi/fi/ajatuksia/index.php
Ja voit miettiä viime kauden perusteella miten hyvin Halonen onnistui noita tavoitteita täyttämään? Paljon tehtaita ja yrityksia on siirtynyt ulkomaille, kun Suomessa ei vain yrittäminen kannata. Sen sijaan työttömiä on tullut lisää kun sossusta saa rahaa ilman työntekoakin.
Jos tosiaan haluat että Suomen valtiolta loppuvat rahat, niin äänestä vain kakun jakajaa. Minä äänestän sitä joka on enemmän kiinnostunut tekemään lisää kakkua.
joopa joo tuskimpä täytä paskan jauhaamist........
Jos Lipponen tulee tukemaan Tarja Halosta tällaisilla NATO-argumenteilla, osoittaa se vain, ettei Lipposen tuki Halosen voi olla aitoa.
On nyt merkillistä ettei "viisaat" ymmärrä,
mitä tarkoittaa kansanäänestys. Minä ainakin
vähemmän viisaana ymmärrän: Ollaanko me vasemmistossa tosiaan näin yksinkertaisia, ettemme ymmärrä puhetta.
Ei oo pressasta kii mennäänkö natoon. Muistakaa sitte, jos pressana on Tarja ja kun natoon mennään. Ett tarjahan se meidät natoon vei