Se menee porvareitten korvien välissä?
Suomestako Nato rintama?
näinkö
2118
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
http://www.yle.fi/uutiset/haku.php?action=page&id=163495&search=lipponen nato
”Jaakonsaari: Suomi on jo liittoutunut”
”Jaakonsaaren mukaan Suomen ja Naton yhteistyö on jo niin tiivistä, että Naton ulkopuolella pysymiselle on vaikea löytää mitään pitäviä perusteluja. Hän ihmetteleekin, miksi läheisyydestä huolimatta päättämiseen ja suunnitteluun ei haluta mukaan.”
http://www.yle.fi/uutiset/haku.php?action=page&id=161859&search=lipponen nato
”Lipponen: Nato-jäsenyys vain ajan kysymys”
”Puhemies Paavo Lipponen uskoo saksalaiselle Frankfurter Allgemeine Zeitung -lehdelle antamassaan haastattelussa olevan vain ajan kysymys, milloin Suomi liittyy sotilasliitto Natoon.”
http://www.yle.fi/uutiset/haku.php?action=page&id=165675&search=lipponen nato
”Lipponen perää selkeää ulkopoliittista linjaa”
” EU ei Lipposen mukaan riitä pelkästään Suomen turvallisuuden takaajaksi, vaan tarvitaan myös tiivistä yhteistyötä Naton kanssa.”
Kyllä nyt pari päivää ennen vaaleja voi sanoa vaikka mitä. Ei se niin tarkkaa ole vaikka sanoisikin ihan päinvastaista kuin mitä tähän asti. Pääasia että ME DEMARIT VOITETAAN VAALIT JA ET TAVJAST TULEE PRESSA. HYVÄ ME!
www.tavjahalonen.net