Olen useammin kuin kerran törmännyt miehiin jotka sanovat että eivät selviäisi synnytyksestä, joten jättävät sen suosiolla naisille. Ovat niin heikkoja siihen puuhaan.
Tuli mieleeni että eikö ihminen joka on raskaaksi tullut, ole keholtaa sopeutunut synnyttämiseen melko hyvin. Luulisin ainakin niin.
Tuli mieleeni että eikö ihminen joka on raskaaksi tullut, ole keholtaa sopeutunut synnyttämiseen melko hyvin. Luulisin ainakin niin.
Vastaukset 3
Vanhimmat
oikeassa. Naiset on alunperinkin suunniteltu synnytyskoneiksi. Ei niillä juuri muuta käyttöä ole kuin hellan ääressä kokkaaminen ja synnyttäminen.
Tiedätkö muuten, mitä voi päätellä siitä, että vaimo tulee olohuoneeseen nalkuttamaan?
No tietysti sen, että ketju on liian pitkä.
Eilen huvikseni mietin miehen tehtävää ja totta on ettei miehellä ole muuta tehtävää kuin siittää lapsia ja tehdä duunia jolla elää äiti ja lapsi.
Mies on putkiaivoinen, joka ei edes muuhun kykene. Jätetään filosofioinnit suosiolla naisille. Naisten kuuluukin olla miehiä älykkäämpiä koska siirtävät informaationsa lapsille.
Sinä et koskaan pääse siirtämään mitään lapsillesi, varsinkaan pojallesi.