Miksi Niinistö

vaalityötä Tsunamin aikaan. Tuommonen ylipäällikkö joka ei ota vastuuta vaan pakenee selän taakse ja tapattaa sotilaansa turhan takia.
4132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Euroopan NATO:n johtajaksi.Äänestetään se sinne,eturiviin taistelemaan.

Äänestä
  • eturintamassa edes Naton joukoissa. Natossakin käpykaartilainen Niinistö kiipeäisi puuhun käpyjä keräämään.

    Äänestä

  • taistelemaan kirjoitti:

    eturintamassa edes Naton joukoissa. Natossakin käpykaartilainen Niinistö kiipeäisi puuhun käpyjä keräämään.

    kokemusta sähkötolppaan kiipeämisestä.Vai auttoko,joku oman hengen uhalla sen ylös.

    Äänestä

Nostan hattua ihmiselle, joka on pystynyt pitämään sisällään vaikeita elämänkohtaloita, kuten puolison tapaturmaisen kuoleman ja tsunamista pelastautumisen poikiensa kera, tuomatta niitä mukaan presidenttipeliin irtopisteiden saalistamiseksi sympatiapisteillä.

Niinistössä on sydämensivistystä, jota ei löydy kaivamallakaan kilpakumppanistaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei tehnyt kirjoitti:

vaalityötä Tsunamin aikaan. Tuommonen ylipäällikkö joka ei ota vastuuta vaan pakenee selän taakse ja tapattaa sotilaansa turhan takia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu