Miksi Halonen ei ole kertonut

totuutta, että suomi on jo ollut käytännössä kytketty natoon???
vain virallinen sopimus on puuttunut!
me kansalaiset, emme ole tienneen mitään ja nyt hän hämätäkseen yrittää vetää niinistöä lokaan asiassa. Asiaa selvennettiin eilen asiantuntija lausunnolla!
3240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ajankohtainen asia, eikä Halonen itse sitä halua, mutta se miten Niinistö sinne ryntäisi on asia sinänsä, jotta näin.
Niin ja Halonen haluaisi nekin rahat käytettäväksi OMAN MAAN PUOLUSTIKSEN KÄYTTÖÖN. Nato tulisi kalliimmaksi.
Ole hyvä tästäkin tiedosta, eikä maksa mitään...

Äänestä

vastoin suosituksia:

Liikasen keskusteluja Neuvostoliiton keskuskomitean kanssa:

"Erikseen nostettiin tarve tehdä jotain läntisten joukkoviestimien toiminnan nautraloimiseksi. Niiden toiminta on Liikasen mukaan yhä vaarallisempaa niin poliittisesti kuin moraalisestikin. Liikasta ja muita kansanedustajia kiinnosti se eikö Neuvostoliitto voisi aktivoida omien joukkoviestimiensä, ennenkaikkea television, toimintaa Euroopassa"

Lähde: Vadim Zagladinin muistio 1980

"Liikanen on taipuvainen antamaan luottamuksellista tietoa"

Äänestä

...koska se on vielä liian aikaista. Mutta viikon päästä kaiken voi sanoa toisin...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vielä nuori nainen kirjoitti:

totuutta, että suomi on jo ollut käytännössä kytketty natoon???
vain virallinen sopimus on puuttunut!
me kansalaiset, emme ole tienneen mitään ja nyt hän hämätäkseen yrittää vetää niinistöä lokaan asiassa. Asiaa selvennettiin eilen asiantuntija lausunnolla!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu